A.M.V. (Arda) Gerkens

foto A.M.V. (Arda) Gerkens
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: SP / Nynke Vissia
Source: Parlement.com.

Arda Gerkens (1965) was van 14 mei 2013 tot 13 juni 2023 Eerste Kamerlid voor de SP i. In de periode 2002-2010 was zij Tweede Kamerlid. Zij was onder meer woordvoerster verkeer, justitie en cultuur (popmuziek) en ICT. In 2008-2010 was zij tweede ondervoorzitter van de Tweede Kamer. Mevrouw Gerkens was eerder onder meer lerares, jongerenwerkster en hoofd personeelzaken bij Milieudefensie. Mevrouw Gerkens was voorzitter van de commissie voor Economische Zaken en Klimaat/Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit i en sinds 2021 eerste ondervoorzitter (in 2019-2021 tweede). In de Kamer hield zij zich bezig met volksgezondheid en welzijn, economische zaken en klimaat en Koninkrijksrelaties.

SP
in de periode 2002-2023: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

1.

Personal data

Surnames
Ardina Meinoutje Vera (Arda)

Place and date of birth
Naarden, 5 June 1965

2.

Party/Movement

Party/Parties
SP (Socialistische Partij), from 1996

3.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 May 2002 until 17 June 2010
  • directeur computervereniging HCC, from 1 June 2011 until 1 June 2014
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 14 May 2013 until 13 June 2023
  • lerares Nederlands. VIA Hageveld te Heemstede, from 1 January 2015 until July 2015 (onderwijs aan hoogbegaafden bij College Hageveld)
  • directeur Meldpunt Kinderporno op het internet, from 2 February 2015 until 1 September 2023
  • voorzitter bestuur Autoriteit online terroristisch en kinderpornografisch materiaal, from 1 September 2023

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Other positions

Current
  • voorzitter Stichting Transitie IJsselmeer, from 15 March 2015
  • voorzitter federatiebestuur NVPI (Nederlandse Vereniging van Producenten en Importeurs van beeld- en geluidsdragers), from 15 July 2020

Previous (2/9)
  • voorzitter Inhope, from 15 May 2016 until June 2018
  • voorzitter 12PLUS-groep IPU (Interparlementaire Unie), from 26 October 2020

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/10)
  • eerste ondervoorzitter Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 9 March 2021 until 13 June 2023
  • voorzitter tijdelijke commissie Actualisering reglement van orde (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 19 April 2022 until 16 May 2023

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activities

as Member of the Parliament
  • Bracht in 2005 de initiatiefnota "Oorstrelend en Hartveroverend - kwaliteit en diversiteit in de Nederlandse Popmuziek" uit (30.231)
  • Interpelleerde op 5 oktober 2005 minister Peijs over de informatievoorziening aan de Kamer over de hogere kans op ongevallen op het spoor
  • Diende in 2008 een initiatiefwetsvoorstel in over voorschriften voor de doorverkoop van toegangskaarten (sport en cultuur). In september 2008 werd Nicolien van Vroonhoven-Kok medeverdediger van het voorstel. Het voorstel werd in 2010 aanvaard door de Tweede Kamer. (31.461)

8.

Miscellaneous

algemeen
  • Was vanwege zwangerschap afwezig van juni tot en met september 2003
  • Werd in 2011 gekozen tot Eerste Kamerlid, maar nam haar benoeming niet aan
  • Was in 2018 als enige afwezig bij de stemming over het initiatiefwetsvoorstel-Dijkstra over de automatische donorregistratie. Zij was op persoonlijke gronden tegen, maar wilde niet tegen de partijlijn in stemmen., remark: religieuze reden

Private life
  • Beide ouders waren ondernemer en gemeenteraadslid, remark: moeder in Bussum

Campaign trail
  • Stond op de ontwerp-kandidatenlijst voor de Eerste Kamerverkiezingen 2023 op nummer 5, maar trok zich terug

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.