Mr. O.W.A. (Otto) baron van Verschuer - EU monitor

EU monitor
Saturday, July 11, 2020
calendar

Mr. O.W.A. (Otto) baron van Verschuer

foto Mr. O.W.A. (Otto) baron van Verschuer vergrootglas
bron: Beeldbank Nationaal Archief
Source: Parlement.com.

Joviale baron, die aan het hoofd stond van omvangrijk agrarisch familiebedrijf in de Betuwe en daarnaast dertien jaar gedeputeerde was van Gelderland. Was voorzitter van de CHU tijdens oprichting van het CDA. Eindigde zijn politieke loopbaan als lid van de Raad van State. Nuchtere ontspannen bestuurder die in de politiek niet hield van scherpslijpers. Vermogend man, zoon van een burgemeester en gedeputeerde.

in de periode 1978-1983: lid Raad van State

1.

First names

Otto Willem Arnold (Otto)

2.

Personal data

Place and date of birth
Beesd (Gld.), 22 July 1927

Place and date of death
Beesd (gem. Geldermalsen), 4 June 2014

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • CHU (Christelijk-Historische Unie), until 11 October 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), from 11 October 1980

4.

Main functions and occupations

  • lid Raad van State, from 25 April 1979 until 1 June 1983 (benoemd bij K.B. van 9 april 1979)
  • voorzitter Raad van Beheer "Rabobank Nederland", from 1 June 1983 until 11 June 1993

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

  • lid bestuur Stichting "Heerlijkheid Marienwaerdt"
  • voorzitter Nederlandse Kooikers Vereniging

Derived functions
  • voorzitter afdeling Verkeer en Waterstaat (Raad van State)
  • lid afdeling Geschillen van Bestuur (Raad van State), from 25 April 1979 until 1983

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

algemeen (3/4)
  • Versloeg in 1972 bij de verkiezing van een nieuwe CHU-voorzitter oud-minister Beernink
  • Werd in 1973 door de christendemocratische Statenfractie naar voren geschoven als kandidaat voor de functie van Commissaris van de Koningin in Gelderland, maar minister De Gaay Fortman benoemde Molly Geertsema (VVD)
  • De door hem geleide grondslagcommissie van het CDA wist in 1978 met het rapport 'Grondslag en politiek handelen' een oplossing aan te dragen voor de vraag of het CDA een exclusief christelijke partij moest worden. Ook niet-christenen die de politieke overtuigingen van het CDA onderschreven, konden lid worden.

Private life
  • Zijn echtgenote was een stiefdochter van W.H. baron Taets van Amerongen, burgemeester van Driebergen-Rijsenburg
  • Zijn schoonzus, H.L.M. Flugi van Aspermont-van Hangest d'Yvoy, was burgemeester van Rozendaal (Gld.) (1968-1978). Zij trouwde na het overlijden van haar eerste echtgenoot met zijn broer, B.Ph. baron van Verschuer.
  • Zijn vader was burgemeester van Beesd en lid van Provinciale Staten van Gelderland

Non-acceptance of political functions
  • lid Eerste Kamer, January 1979 (vacature-Heij)

Pseudonyms and nicknames
"De jonge baron" (bijnaam in CHU-kring ter onderscheiding van zijn vader)

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.