Drs. A. (Annemarie) Grewel

foto Drs. A. (Annemarie) Grewel
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Source: Parlement.com.

Opvallende Amsterdamse PvdA-politica, Eerste Kamerlid en congresvoorzitter. Dochter van een psychiater van Joodsen huize, die pedagogiek studeerde en daarna dertig jaar wetenschappelijk werk verrichtte aan de Universiteit van Amsterdam. Non-conformistische lesbienne, die vrolijk en zorgvuldig in het leven stond. Bekwaam en geestig voorzitter van PvdA-congressen. Origineel raadslid in Amsterdam en prikkelend columniste. Sprak als Eerste Kamerlid over binnenlandse zaken en cultuur, helder formulerend met een nasale monotoon.

PvdA
in de periode 1995-1998: lid Eerste Kamer

1.

First name

Annemarie (Annemarie)

2.

Personal data

Place and date of birth
Amsterdam, 13 June 1935

Place and date of death
Amsterdam, 27 February 1998

3.

Party/Movement

Party/Parties
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Main functions and occupations

  • wetenschappelijk hoofdmedewerker subfaculteit opvoedkunde, Universiteit van Amsterdam, from 1961 until 1987
  • lid gemeenteraad van Amsterdam, from 29 April 1986 until 27 February 1998
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 13 June 1995 until 27 February 1998

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

  • lid/vicevoorzitter Emancipatieraad, from 25 May 1981 until 1989
  • voorzitter NVSH (Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming) (2 jaar)

Derived functions (2/5)
  • lid College van Senioren (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 11 March 1997 until 27 February 1998
  • tweede ondervoorzitter Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 11 March 1997 until 27 February 1998

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Hield zich in de Eerste Kamer bezig met binnenlandse zaken en cultuur

Dissenting voting behaviour (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Kreeg vooral bekendheid als voorzitter van diverse fora en PvdA-congressen, die ze streng, maar ook humoristisch leidde
  • Was de eerste vrouwelijke ondervoorzitter van de Eerste Kamer

Private life (3/5)
  • Haar vader was psychiater, neuroloog en orthopedagoog aan de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam
  • Haar moeder was werkzaam in de bibliotheek van Frankrijk in Parijs
  • Haar ouders waren Joods

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.