Dr. R.J. (Roel) in 't Veld

foto Dr. R.J. (Roel) in 't Veld
bron: Gemeentearchief Leiden
Source: Parlement.com.

Bestuurskundige van PvdA-huize, die kort staatssecretaris van hoger onderwijs was. Als wetenschapper veelvuldig betrokken bij advisering van de overheid en als topambtenaar en bestuurder nauw betrokken bij de ontwikkeling en implementatie van een nieuw stelsel van studiefinanciering. Werd in 1993 als opvolger van Wallage i, die op Sociale Zaken de afgetreden staatssecretaris Ter Veld i verving, benoemd tot staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen. PvdA-leider Kok i noemde zijn komst toen een 'kwaliteitsimpuls'. Trad echter al na tien dagen af wegens problemen rond een door hem als hoogleraar vervulde nevenfunctie. Is nu weer hoogleraar.

PvdA
in de periode 1993: staatssecretaris

1.

First names

Roeland Jaap (Roel)

2.

Personal data

Place and date of birth
's-Gravenhage, 20 July 1942

3.

Party/Movement

Party/Parties
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Main functions and occupations

  • hoogleraar bestuurskunde, Katholieke Universiteit Nijmegen, from 1977 until 1982
  • hoogleraar bestuurskunde, Erasmus Universiteit Rotterdam, from 15 February 1988 until 6 June 1993
  • staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen (belast met secundair en hoger beroepsonderwijs, wetenschappelijk onderwijs en wetenschapsbeleid), from 9 June 1993 until 18 June 1993
  • hoogleraar bestuurskunde, Erasmus Universiteit Rotterdam, from 15 June 1993 until 1 July 1994
  • hoogleraar management van het openbaar bestuur, Rijksuniversiteit Utrecht, from 1 September 1995 until 1 August 2004
  • bijzonder hoogleraar 'governance and sustainability', Universiteit van Tilburg, from 1 November 2010 (vanwege de Nationale Unesco Commissie)
  • adviseur ('strateeg') gemeente Haarlemmermeer, from January 2012

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/7)
  • voorzitter NLBW (Nederland Boven Water), from January 2010
  • lid redactie- en adviesorganen

Previous (2/37)
  • lid Raad van Commissarissen Berenschot Procesmanagement, from 2002 until 2008
  • lid bestuur Leven met Water, from 2007 until 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

algemeen
  • Had een groot aandeel in de herziening van het stelsel van studiefinanciering en in de invoering van de OV-jaarkaart voor studenten
  • Trad in 1988 op als crisismanager bij de informatiseringsbank in Groningen
  • Kwam kort na zijn benoeming als staatssecretaris in opspraak, omdat hij een betaalde bijbaan had vervuld, in uren dat hij als hoogleraar was aangesteld en trad in verband hiermee af. Bij sommige werkzaamheden voor dit bedrijf (Bestad) had hij het briefpapier van de Universiteit gebruikt.

Private life
Promoveerde bij prof. W. Eizenga en prof. Th.A. Stevers

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.