Mr. J.J.A.M. (Jos) van Gennip

foto Mr. J.J.A.M. (Jos) van Gennip
bron: Fotobureau Dijkstra
Source: Parlement.com.

Gemoedelijke, hartelijke Brabander die als directeur van het Wetenschappelijk Instituut (1991-1999) en als senator (1991-2007) jarenlang een belangrijk CDA-ideoloog was. Kwam uit een boerenfamilie uit Nuenen en was zelf ook werkzaam als landbouwer. Werd echter vooral actief op het gebied van ontwikkelingssamenwerking en daardoor een groot kenner van dat beleidsterrein. Was later plaatsvervangend directeur-generaal internationale samenwerking op het ministerie van Buitenlandse Zaken. In de Eerste Kamer hield hij zich onder andere bezig met buitenlandse zaken en ontwikkelingssamenwerking en was hij voorzitter van de vaste commissie voor Buitenlandse Zaken. Vader van CDA-politica Karien van Gennip i.

CDA
in de periode 1991-2007: lid Eerste Kamer, directeur wetenschappelijk instituut partij

1.

First names

Judocus Johannes Anthonius Marcus (Jos)

2.

Personal data

Place and date of birth
Eindhoven, 6 January 1939

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • KVP (Katholieke Volkspartij), from 1957 until 11 October 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), from 11 October 1980

4.

Main functions and occupations

  • plaatsvervangend directeur-generaal Internationale Samenwerking, ministerie van Buitenlandse Zaken, from 1984 until 1990 (belast met bilaterale Nederlandse Ontwikkelingshulp; de laatste twee jaar tevens belast met algemene vervanging directeur-generaal)
  • directeur Wetenschappelijk Instituut voor het CDA, from November 1990 until 1 July 1999
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 11 June 1991 until 12 June 2007

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/10)
  • lid bestuur Stichting "Vrienden KDC" (Katholiek Documentatiecentrum, Radboud Universiteit Nijmegen)
  • lid bestuur Stichting "Adrianus Fonds"

Previous (2/13)
  • voorzitter Nederlandse delegatie Noord-Atlantische Assemblée, from 2002 until 2007
  • internationaal interim-president Society for International Development, from July 2007 until 16 January 2008

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
voorzitter vaste commissie voor Buitenlandse Zaken (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 15 June 1999 until 12 June 2007

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Was woordvoerder ontwikkelingssamenwerking en buitenlandse zaken van de CDA-Eerste Kamerfractie. Hield zich ook bezig met landbouw en defensie.

9.

Miscellaneous

Private life
  • Zijn echtgenote was beleidsadviseur van de gemeente Rotterdam
  • Zijn vader was landbouwer

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.