Prof.Mr.Dr. A. (Andries) Postma

foto Prof.Mr.Dr. A. (Andries) Postma
© Fotobureau Dijkstra
Source: Parlement.com.

Groningse staatsrechtgeleerde en onderwijsdeskundige van antirevolutionairen huize. Als CDA-Eerste Kamerlid woordvoerder onderwijs en binnenlandse zaken en voorstander van hechte (culturele) samenwerking met Vlaanderen. Enige jaren ondervoorzitter van de Eerste Kamer. Erudiete, nauwgezette, maar ook wat rechtlijnige geleerde, die zeer ingevoerd is in de geschiedenis van de christendemocratie en de calvinistische denkwereld. Sterk ontwikkeld gevoel voor humor.

CDA
in de periode 1983-1999: lid Eerste Kamer

1.

First name

Andries (Andries)

2.

Personal data

Place and date of birth
Stadskanaal (gem. Onstwedde (Gr.)), 9 January 1943

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), until 11 October 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), from 11 October 1980

4.

Main functions and occupations

  • universitair hoofddocent staatsrecht en onderwijsrecht, Rijksuniversiteit Groningen, from 1981
  • lid Eerste Kamer der Staten Generaal, from 13 September 1983 until 8 June 1999
  • bijzonder hoogleraar onderwijsrecht, Vrije Universiteit te Amsterdam, from September 1987 until 1998 (vanwege de Stichting Bijzondere Leerstoelen Onderwijsrecht)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/20)
  • vicevoorzitter "European Association of Education Law and Policy"
  • voorzitter Raad van Commissarissen "Cendeda"

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/5)
  • lid College van Senioren (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 13 June 1995 until 8 June 1999
  • eerste ondervoorzitter Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 11 March 1997 until 8 June 1999

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Hield zich in de Eerste Kamer bezig met binnenlandse zaken, justitie en hoger onderwijs

Dissenting voting behaviour (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.