Drs. S. (Stefanie) van Vliet

foto Drs. S. (Stefanie) van Vliet
bron: Fotobureau Dijkstra
Source: Parlement.com.

Zat acht jaar in de Tweede Kamer voor D66, vanaf de leeftijd van 27 jaar. Was daarvoor werkzaam bij een taleninstituut voor het bedrijfsleven en bij ING Aviation Lease en tevens gemeenteraadslid in Aalsmeer. Nadat Roger van Boxtel i minister was geworden, werd zij woordvoerster volksgezondheid en welzijn van haar fractie. Daarvoor hield zij zich onder meer bezig met beroepsonderwijs, jeugdbeleid en kinderbescherming en emancipatie. Sinds 2002 vervult zij diverse functies in belangenverenigingen in de zorg waaronder die van directeur van de Parkinson Vereniging.

D66
in de periode 1994-2002: lid Tweede Kamer

1.

First name

Stefanie (Stefanie)

2.

Personal data

Place and date of birth
Amsterdam, 28 February 1967

3.

Party/Movement

Party/Parties
D66 (Democraten 66)

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 30 August 1994 until 19 May 1998
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 25 August 1998 until 23 May 2002
  • senior beleidsadviseur langdurige zorg en wijkverpleging, branchevereniging Zorgverzekeraars Nederland, from June 2016 until July 2017
  • programmaleider/senior beleidsmedewerker branchevereniging Zorgthuisnl, from September 2017 until September 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • lid bestuur ICT4Handicap, from 2015
  • lid Raad van Toezicht CIR (Centrum voor Integrale Revalidatie), from 2017

Previous (2/6)
  • voorzitter LVE (Landelijke Vereniging Eerstelijnspsychologen), from August 2004 until 2007
  • lid Raad van Toezicht ROC Amsterdam, from 2004 until 2009

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Honorary positions
lid Comité van Aanbeveling Vrouwen in Onderwijs Management, from 1997 until 2002

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/3)
  • Vroeg in 1999 na een mazelenepidemie aan minister Borst of vaccinatie niet verplicht moest worden gesteld en in te grijpen als ouders kinderen niet lieten vaccineren. De minister wees dat af.
  • Diende in 2001 met Khadija Arib (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel in tot instelling van een Kinderombudsman

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.