Drs. J.H. (Jan Hendrik) Klein Molekamp

foto Drs. J.H. (Jan Hendrik) Klein Molekamp
© Fotobureau Dijkstra
Source: Parlement.com.

Milieudeskundige in de VVD-Tweede Kamerfractie tijdens de paarse kabinetten. Was lange tijd werkzaam bij de Kamer van Koophandel Rotterdam en omstreken, laatstelijk als secretaris. Stond in de Kamer bekend als 'het geheugen van de VROM i-commissie'. Had grote kennis van de terreinen waarover hij sprak en formuleerde zorgvuldig zijn standpunten. Geen Kamerlid dat uit was op veel media-aandacht. Was vanaf 2009 tien jaar burgemeester van het Gelderse Rozendaal.

VVD
in de periode 1994-2003: lid Tweede Kamer

1.

First names

Jan Hendrik (Jan Hendrik)

2.

Personal data

Place and date of birth
Hilversum, 10 January 1949

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 1974

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 30 August 1994 until 23 May 2002
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 26 July 2002 until 30 January 2003
  • directeur Kamer van Koophandel Rotterdam en Omstreken, from 2003 until 1 July 2004
  • voorzitter Vereniging van Afvalbedrijven, from 1 July 2004 until 2007
  • burgemeester van Rozendaal (Gld.), from 1 March 2009 until 1 February 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/12)
  • voorzitter stichting tot behoud van het kasteel Doornenburg (als burgemeester van Rozendaal)
  • lid AB Veiligheids- en Gezondheidsregio Gelderland Midden (als burgemeester van Rozendaal)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
lid tijdelijke commissie Onderzoek College van toezicht sociale verzekeringen (Ctsv) (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from April 1996 until July 1996

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met milieubeheer, natuurbeheer, waterstaat en energie
 

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.