Mr. B.M. (Bibi) de Vries

foto Mr. B.M. (Bibi) de Vries
bron: privécollectie
Source: Parlement.com.

Welbespraakt en actief Tweede Kamerlid op de rechtervleugel van de VVD. Dochter van een zelfstandig ondernemer en zelf werkzaam als belastingadviseur. Aanvankelijk voerde zij ook in de Kamer regelmatig het woord over fiscale zaken. Later werd zij woordvoerster sociale zekerheid (WAO, AOW, WW) en pensioenen. vicevoorzitter van de enquêtecommissie Srebrenica i en voorzitter van de commissie voor de Rijksuitgaven. Zette zich in die functie in voor versterking van de parlementaire controle op de uitgaven. Werkte als vicefractievoorzitter drie jaar nauw samen met Van Aartsen i. Geducht debatster, die van duidelijke taal hield.

VVD
in de periode 1994-2006: lid Tweede Kamer

1.

First names

Bibiana Maria (Bibi)

2.

Personal data

Place and date of birth
Egmond aan Zee, 15 March 1963

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 1988

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 17 May 1994 until 30 November 2006
  • senior consultant business development, "Willis Towers Watson", from January 2016 until 15 March 2017
  • voorzitter Raad van Bestuur "Willis Towers Watson", from 15 March 2017 until 3 March 2020

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/8)
  • vicevoorzitter Raad van Toezicht amateurvoetbal, KNVB (Koninklijke Nederlandse Voetbalbond), from December 2014 until January 2016
  • lid bondsbestuur KNVB, from December 2014 until January 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • ondervoorzitter parlementaire enquêtecommissie Srebrenica (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from June 2002 until June 2003
  • voorzitter commissie voor de Rijksuitgaven (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 18 March 2003 until 30 November 2006

Honorary positions
  • lid Comité van Aanbeveling Stichting Vrouwelijke Entrepreneurs, around March 1996 (nog in 2002)
  • lid Comité van aanbeveling Stichting Dierenasiel te Almere, around February 1997 (nog in 2002)

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Een in 1995 door haar ingediend en aangenomen amendement op het wetsvoorstel Afschaffing adviesverplichtingen leidde tot het afschaffen van verplichte advisering door de SER.
  • Diende in 2006 samen met Stef Depla (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel in over aftrekbare uitgaven voor oudedagvoorzieningen via een lijfrentespaarrekening of lijfrentebeleggingsrecht (30.432)

Dissenting voting behaviour (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Werd in mei 2003 door Van Aartsen naar voren geschoven als vicefractievoorzitter. Van Aartsen wilde graag een vrouw en iemand van de rechtervleugel op die post. Zij vormde een hecht koppel met Van Aartsen en trad terug als vicefractievoorzitter toen Van Beek hem in 2006 opvolgde.

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.