A.L.E.C. (Anne Lize) van der Stoel

foto A.L.E.C. (Anne Lize) van der Stoel
© Fotobureau Dijkstra
Source: Parlement.com.

Energieke, actieve en nonconformistische VVD-politica. Domineesdochter uit Bergen op Zoom. Zat één termijn in de Tweede Kamer. Behoorde zeker op het gebied van het privaatrecht tot de vooruitstrevende vleugel van haar partij. Was als enige van haar fractie voorstander van een parlementaire enquête naar de IRT-affaire i. Velerlei activiteiten op emancipatorisch terrein (onder andere in de homobeweging) en gemeentebestuurder in Amsterdam. Er was, niet alleen in haar eigen fractie, meer van haar verwacht, maar zij slaagde er niet in die beloften waar te maken. Keerde later terug naar de lokale (Amsterdamse) politiek. In 2013-2014 was zij waarnemend burgemeester van Teylingen en in 2018-2019 was zij dat in Landsmeer.

VVD
in de periode 1994-1998: lid Tweede Kamer

1.

First names

Anne Lize Edith Cornelia (Anne Lize)

2.

Personal data

Place and date of birth
Bergen op Zoom, 18 December 1954

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 1976

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 17 May 1994 until 19 May 1998
  • wethouder stadsdeel Amsterdam-Centrum, from March 2006 until 17 September 2007
  • eigenaar "Van der Stoel Denkwerk", from January 2009
  • waarnemend burgemeester van Teylingen, from 1 December 2013 until 29 September 2014
  • waarnemend burgemeester van Landsmeer, from 16 January 2018 until 1 August 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • docent openbaar bestuur, NCOI, from March 2017
  • voorzitter Stichting Draaiorgelfestival Amsterdam, from January 2011

Previous (2/41)
  • voorzitter Commissie jeugd, geweld en media, from October 2005 until 2006
  • lid Raad van Advies SBB (Staatsbosbeheer), from 2008

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Honorary positions (2/6)
  • lid comité van aanbeveling Verzetsmuseum Amsterdam, around March 1995
  • lid Comité van Aanbeveling Stichting Culturele Manifestaties NANA

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Hield zich in de Tweede Kamer bezig met sociale zaken (Nabestaandenwet, sociale werkvoorziening, medezeggenschap) en justitie (onder meer vrouwen- en homo-emancipatie; zedelijkheidswetgeving), ontwikkelingssamenwerking en met Antilliaanse zaken

Dissenting voting behaviour (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.