Prof.Mr. A.K. (Alis) Koekkoek

foto Prof.Mr. A.K. (Alis) Koekkoek
Source: Parlement.com.

Hoogleraar aan de Katholieke Universiteit Brabant (later Universiteit van Tilburg), die had gestudeerd aan de VU, lid werd van de ARP i en een exponent was van de gereformeerde denkwereld. Typeerde zichzelf als 'een gereformeerde Koekkoek in een katholiek nest'. Deskundige op het gebied van staats- en bestuursrecht en op het terrein van het onderwijsrecht. Promoveerde op een vergelijkende studie naar de rol van politieke leiders bij kabinetsformatie in West-Europa. Werd in 1994 Tweede Kamerlid en was daar woordvoerder onderwijs en justitie. Maakte zich sterk voor de positie van de Nederlandse taal en was lid voor de enquêtecommissie IRT i. Vanaf juni 2003 was hij Eerste Kamerlid, maar al na een jaar werd hij uitgeschakeld door ziekte.

CDA
in de periode 1994-2005: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

1.

First names

Adriaan Kornelis (Alis)

2.

Personal data

Place and date of birth
Willemstad (N.Br.), 15 January 1945

Place and date of death
Tilburg, 18 April 2005

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), until 11 October 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), from 11 October 1980

4.

Main functions and occupations

  • hoofdmedewerker staats- en bestuursrecht, Katholieke Hogeschool Tilburg (later Katholieke Universiteit Brabant), from 1978 until 1 May 1981
  • lid gemeenteraad van Tilburg, from 5 September 1978 until 7 September 1982
  • hoogleraar staats- en bestuursrecht, Katholieke Universiteit Brabant (sinds 1 september 2002: Universiteit van Tilburg), from 1 May 1981 until 18 February 2005
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 17 May 1994 until 19 May 1998
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 10 June 2003 until 18 April 2005

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

  • lid College van Curatoren Stichting "Bijzondere Leerstoelen Onderwijsrecht", from 4 February 2000
  • voorzitter Stichting "Bevordering Bijzonder Onderwijs in de Lidstaten van de Europese Unie", from 25 June 2001

Derived functions
lid parlementaire enquêtecommissie opsporingsmethoden (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 6 December 1994 until June 1996

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/3)
  • Diende in 1995 samen met Eimert van Middelkoop (GPV) een initiatiefwetsvoorstel in om in de Grondwet een bepaling op te nemen over de Nederlandse taal. Dit voorstel werd in 1997 door de Tweede Kamer verworpen. (24.431)
  • Hield zich in de Eerste Kamer vooral bezig met onderwijs, staats- en bestuursrechtelijke onderwerpen en justitie

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Private life
Promoveerde bij prof. I.A. Diepenhorst

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.