Mr. C.G. (Kees) van der Staaij - EU monitor

EU monitor
Sunday, November 17, 2019
calendar
foto Mr. C.G. (Kees) van der Staaij vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Kees van der Staaij (1968) is sinds 19 mei 1998 lid van de Tweede Kamerfractie van de SGP†i. Hij is sinds 2010 politiek leider van de SGP. De heer Van der Staaij was adjunct-chefjurist bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. In de Tweede Kamer houdt hij zich bezig met algemene politiek onderwerpen, veiligheid en justitie, buitenlandse zaken, ontwikkelingssamenwerking, wonen, Koninklijk Huis, en volksgezondheid, welzijn en sport. Hij was lid van de parlementaire enquÍtecommissie bouwnijverheid en zit een werkgroep voor die herziening van het reglement van orde voorbereidt.

SGP
in de periode 1998-heden: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK, politiek leider

1.

First names

Cornelis Gerrit (Kees)

2.

Personal data

Place and date of birth
Vlaardingen, 12 September 1968

3.

Party/Movement

Party/Parties
SGP (Staatkundig Gereformeerde Partij), from 1986

4.

Main functions and occupations

  • stafjurist, Stafafdeling bestuursrechtspraak, Kamer voor lagere-overheidszaken, Raad van State, until 1 April 1996
  • adjunct-chefjurist Afdeling bestuursrechtspraak, Raad van State, from 1 April 1996 until 19 May 1998
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 19 May 1998
  • fractievoorzitter SGP Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 9 June 2010

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/7)
  • plaatsvervangend lid commissies van beroep en geschillen, VGS (Vereniging voor Gereformeerd Schoolonderwijs), from January 2013
  • lid Identiteitscommissie VGS te Ridderkerk, from 1 July 2015

Previous (2/8)
  • lid bestuur "Bond tegen het Vloeken"
  • lid bestuur MAF (Mission Avation Fellowship), Harderwijk, from 1 September 2010 until 1 January 2014

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/4)
  • lid parlementaire begeleidingscommissie Staatscommissie parlementair stelsel (Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 7 November 2017
  • voorzitter werkgroep Herziening van het Reglement van Orde (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 26 January 2018

Honorary positions (2/11)
  • lid Raad van Aanbeveling International Justice Mission Nederland, from 1 August 2015
  • lid Comitť van Aanbeveling Stichting Vrienden van Aix, from 1 June 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/10)
  • Diende in 2018 samen met Corinne Ellemeet (GroenLinks) een initiatiefwetsvoorstel in over het schrappen van de verplichte aanbesteding binnen het sociaal domein (35.105, 35.105)
  • Een door hem en Sadet Karabulut (SP) ingediende en aangenomen motie leidde tot een parlementaire ondervraging over ongewenste beÔnvloeding uit onvrije landen

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • In 2016 werd een door hem en Carla Dik-Faber ingediende motie van afkeuring over de door het kabinet uitgesproken wenselijkheid van wetgeving inzake stervenshulp bij voltooid leven verworpen. De motie kreeg alleen steun van SGP en ChristenUnie.

Private life
  • Adopteerde twee in Colombia geboren kinderen
  • Zijn vader was onder meer hoofd van de sector welzijn van de gemeente Maartensdijk

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.