G.J. (Gert-Jan) Oplaat

foto G.J. (Gert-Jan) Oplaat
bron: Fotobureau Dijkstra
Source: Parlement.com.

Authentieke Twentse boerenvertegenwoordiger op de rechtervleugel van de VVD. Was voor die partij in de Tweede Kamer acht jaar landbouwwoordvoerder, die over een goede dossierkennis beschikte. Hij is deelgenoot in een grote agrarische onderneming die is gespecialiseerd dierveredeling en belangenbehartiger van de pluimveesector. Streed eerder onder meer tegen het in zijn ogen te strenge mestbeleid. Trad in zijn vrije tijd op plattelandsfeesten op als zanger in cabaret- en muziekduo.

VVD
in de periode 1998-2006: lid Tweede Kamer

1.

First names

Gert Jan (Gert-Jan)

2.

Personal data

Place and date of birth
Markelo, 22 November 1964

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 1989 until June 2022

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 19 May 1998 until 23 May 2002
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 26 July 2002 until 30 November 2006
  • eigenaar Brook Consultancy B.V., from 2006
  • voorzitter Kamer van Koophandel voor Centraal Gelderland, from 16 October 2007 until December 2013

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/8)
  • voorzitter Nepluvi (Nederlandse Pluimveeverwerkende Industrie), from 1 January 2015
  • voorzitter Raad van Toezicht Bions, from February 2018

Previous (2/12)
  • lid bestuur CSI Twente, from 2011
  • verkenner collegevorming gemeente 's-Gravenhage, from March 2021 until 12 April 2022 (met prof. Geerten Boogaard)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Honorary positions
ambassadeur Nederlandse Federatie Edelpelsdierhouders

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

algemeen
  • Was boerenactieleider tegen het mest- en ammoniakbeleid en werd in 1994 gekozen tot 'Boer van het jaar'. In 'linkse kringen' stond hij bekend als 'de Markelose Bolkestein'.
  • Pleitte samen met zijn fractiegenoot Wilders in 2004 voor een rechtsere koers van hun partij. Met tien stellingen wilden zij het debat in de VVD verlevendigen. De twee vonden onder meer dat Turkije nooit EU-lid mocht worden en dat de maximumsnelheid moest worden verhoogd. Ook wilden zij het budget voor ontwikkelingssamenwerking halveren, radicale moskee├źn verbieden en radicale imams het land laten uitzetten. Hij was verrast dat Wilders het plan via 'De Telegraaf' in de publiciteit bracht.

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.