W.F. van Erp Taalman Kip

foto W.F. van Erp Taalman Kip
bron: Documentatie Centraal Bureau voor de Genealogie
Source: Parlement.com.

Marineofficier en inspecteur van het loodswezen in Nederlands-Indië. Nam als officier in de jaren 1840 deel aan expedities op Bali. Was minister van Marine in vier kabinetten van gematigd liberale of conservatieve signatuur. Stond goed aangeschreven als minister, maar kreeg bij plannen tot nieuwbouw van schepen ook te maken met parlementaire tegenwerking. Rijzige gestalte, kalme, zelfverzekerde man.

technocraat
in de periode 1874-1885: minister

1.

First names

Willem Frederik

2.

Personal data

Place and date of birth
's-Gravenhage, 19 December 1824

Place and date of death
's-Gravenhage, 16 March 1905

3.

Party/Movement

Party/Parties
partijloos

4.

Main functions and occupations

  • haven- en dokmeester te Amsterdam, from 1 March 1870 until May 1874
  • minister van Marine, from 16 May 1874 until 3 November 1877
  • minister van Oorlog ad interim, from 1 January 1876 until 1 February 1876 (na het aftreden van minister Enderlein)
  • minister van Oorlog ad interim, from 11 September 1876 until 30 September 1876 (na het aftreden van minister Klerck)
  • minister van Marine, from 20 August 1879 until 23 April 1883
  • minister van Koloniën ad interim, from 23 February 1883 until 23 April 1883 (na het aftreden van minister De Brauw)
  • minister van Marine, from 19 April 1884 until 4 August 1885
  • ambteloos, from August 1885

Military rank (officer)
  • luitenant-ter-zee tweede klasse, from December 1846 until 1 May 1856
  • luitenant-ter-zee eerste klasse, from 1 May 1856 until September 1862 (met pensioen)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Other positions

lid commissie ter verbetering van de Indische zeekaarten, from October 1860

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Miscellaneous

algemeen
  • Nam in 1885 formeel ontslag vanwege zijn gezondheid, maar evenzeer speelde mee dat noch zijn collega's noch de Tweede Kamer gelden wilden vrijmaken voor verbetering van de marine. Hij wilde f 3 miljoen extra voor verbetering van schepen.

Private life
  • Via huwelijk geparenteerd aan minister De Brauw
  • Een dochter van hem was gehuwd met een zoon van G. Fabius, Tweede Kamerlid
  • Hij was grootvader van de historicus Pieter Geyl

8.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.