S. (Štefan) Füle

Source: Europa Nu.

De Tsjech Stefan Füle (1962) was in 2010-2014 lid van de Europese Commissie, belast met uitbreiding en buurlanden. Füle is een partijloze diplomaat, die onder meer ambassadeur van Tsjechië was in Litouwen en in Londen. Eerder werkte hij als ambtenaar van Buitenlandse Zaken en was hij delegatielid bij de Veiligheidsraad. In 2005-2009 was Füle Tsjechisch ambassadeur bij de NAVO. In het kabinet-Fischer (2009) was hij minister voor Europese zaken.

in de periode 2010-2014: lid Europese Commissie

1.

First name

Stefan (Stefan)

2.

Personal data

Country
Tsjechië

Place and date of birth
Sokolov (Tsjecho-Slowakije), 24 May 1962

3.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • ambtenaar directoraat Verenigde Naties, ministerie van Buitenlandse Zaken, from 1987 until 1990
  • eerste ambassadesecretaris, Permanente Vertegenwoordiging van de Tsjechische Republiek bij de Verenigde Naties in New York, from 1990 until 1995
  • lid Tsjechische delegatie en plaatsvervangend vertegenwoordiger in VN-Veiligheidsraad, from 1994 until 1995
  • directeur directoraat Verenigde Naties, ministerie van Buitenlandse Zaken, from 1995 until 1996
  • directeur directoraat Veiligheidsbeleid, ministerie van Buitenlandse Zaken, from 1996 until 1998
  • buitengewoon en gevolmachtigd gezant in Vilnius (Litouwen), from 1998 until 2001 (in 2000-2001 tevens ambassadeur bij de NAVO-vertegenwoordiging in Litouwen)
  • eerste plaatsvervangend minister van Defensie, from 2001 until 2002
  • buitengewoon en gevolmachtigd gezant bij het Hof van Saint James (Londen), from 2003 until 2005
  • Permanent Vertegenwoordiger van de Tsjechische Republiek bij de Noord-Atlantische Raad, from 11 July 2005 until 7 May 2009
  • minister van Europese Zaken, from 7 May 2009 until November 2009 (kabinet-Fischer)
  • lid Europese Commissie, belast met uitbreiding van de Europese Unie en buurlanden, from 10 February 2010 until 1 November 2014 (Commissie-Barroso II)

4.

Education

Academic education
  • filosofie, Karels Universiteit te Praag, from 1980 until 1981
  • studie Instituut voor Internationale Betrekkingen, Staatsuniversiteit van Moskou, from 1981 until 1986

alternative forms of education
  • fellowshipprogramma VN over ontwapening, 1988

5.

Family

Marital status
gehuwd

Children
2 dochters en 1 zoon