Drs. K.W. (Werner) Buck

foto Drs. K.W. (Werner) Buck
bron: Beeldbank Nationaal Archief
Source: Parlement.com.

Kerkraadse politicus die in het kabinet-Biesheuvel i staatssecretaris van Volkshuisvesting was. Hield zich als eerste bewindsman bezig met stadsvernieuwing. Maakte een aanzet om sanering van het verouderde woningbestand in steden mogelijk te maken. Was eerder ondernemer in Kerkrade en in zijn woonplaats tevens twaalf jaar wethouder. Keerde na zijn Haagse periode terug in de Limburgse politiek, ditmaal als gedeputeerde (dertien jaar). Vader van oud-Eerste Kamervoorzitter Yvonne Timmerman-Buck i.

KVP
in de periode 1971-1973: staatssecretaris

1.

First names

Karel Werner (Werner)

2.

Personal data

Place and date of birth
Kerkrade, 19 July 1925

Place and date of death
Maastricht, 9 October 2010

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • KVP (Katholieke Volkspartij), until 11 October 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), from 11 October 1980

4.

Main functions and occupations

  • staatssecretaris van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening (belast met stadsvernieuwing), from 17 August 1971 until 11 May 1973
  • lid Gedeputeerde Staten van Limburg (belast met economische zaken en ruimtelijke ordening), from 5 June 1974 until 28 April 1987
  • voorzitter College van Bestuur Open Universiteit te Heerlen, from 1 September 1987 until 1 July 1990

Responsibilities as minister
  • Was als staatssecretaris belast met 1. stadsvernieuwing en 2. sanering van stadswijken

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

  • Lid Raad van Commissarissen N.V. WML (Waterleiding Maatschappij Limburg)
  • voorzitter bestuur VSL (Verenigd Streekvervoer Limburg)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

Policy-making activities as minister (2/3)
  • Verhoogde per 1 januari 1972 diverse subsidieregelingen die gericht zijn op het stimuleren van woning- en wijkverbetering. Hierdoor kan het accent bij stadsvernieuwing meer worden gelegd op verbetering (rehabilitatie) in plaats van op sanering (slopen).
  • Verhoogde per 1 januari 1973 opnieuw de bedragen voor financiële steun aan particulieren en gemeenten voor stadsvernieuwing. De verhoging is vooral gericht op krotopruiming in de grote gemeenten, maar ook voor huurders van woningen die vanwege stadsvernieuwing moeten worden gesloopt, komt er extra geld.

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.