Mr. Y.E.M.A. (Yvonne) Timmerman-Buck - EU monitor

EU monitor
Friday, October 18, 2019
calendar
foto Mr. Y.E.M.A. (Yvonne) Timmerman-Buck vergrootglas
Source: Parlement.com.

Yvonne Timmerman (1956) was van 1 november 2009 tot 1 januari 2019 lid van de Raad van State i. Van 8 juni 1999 tot 1 november 2009 was zij Eerste Kamerlid voor het CDA. In de periode 2001-2003 was zij fractievoorzitter en tussen 17 juni 2003 en 6 oktober 2009 voorzitter van de Eerste Kamer. Zij was de eerste vrouwelijke voorzitter van de Senaat. Mevrouw Timmerman was voordien ondervoorzitter van de Commissie Gelijke Behandeling. In de Eerste Kamer hield zij zich, voor zij fractievoorzitter werd, bezig met justitie en was zij voorzitter van de vaste commissie voor Justitie.

CDA
in de periode 1999-2019: lid Eerste Kamer, voorzitter Eerste Kamer, lid Raad van State

1.

First names

Yvonne Elisabeth Marie Antoinette (Yvonne)

2.

Personal data

Place and date of birth
Kerkrade, 26 July 1956

3.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Main functions and occupations

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 8 June 1999 until 1 November 2009
  • fractievoorzitter CDA Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 2 October 2001 until 17 June 2003
  • voorzitter Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 17 June 2003 until 6 October 2009
  • lid Raad van State, from 1 November 2009 until 1 January 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/5)
  • voorzitter Hoofdcommissie van Overleg voor het personeel van de Koninklijke hofhouding
  • voorzitter Commissie Governancecode, Aedes (Vereniging voor Toezichthouders in Woningcorporaties)

Previous (2/23)
  • lid Limburgforum
  • lid Raad van Commissarissen Afval Energiebedrijf te Amsterdam, from January 2019 until July 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/4)
  • voorzitter College van Senioren (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 17 June 2003 until 6 October 2009
  • voorzitter Huishoudelijke Commissie (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 17 June 2003 until 6 October 2009

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Voerde tot zij in 2001 fractievoorzitter werd bij circa 20 wetsvoorstellen op het gebied van justitie het woord en was daarnaast woordvoerster medisch-ethische vraagstukken. Voerde onder bij de debatten over het euthanasiewetsvoorstel en over wetsvoorstel inzake het homohuwelijk.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Versloeg in 2003 bij de verkiezing van de Eerste Kamervoorzitter in de tweede stemmingsronde Erik Jurgens (PvdA) met 37 tegen 34 stemmen.
  • Werd in 2007 bij enkelvoudige kandidaatstelling herkozen als Eerste Kamervoorzitter. Van de 73 stemmen werden er 71 op haar uitgebracht en waren er twee blanco.

Campaign trail
  • Stond bij de Tweede Kamerverkiezingen van 1994 op de 56e (onverkiesbare) plaats op de CDA-kandidatenlijst

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.