Ir. L.A.H. Peters

foto Ir. L.A.H. Peters
bron: Beeldbank Nationaal Archief
Source: Parlement.com.

Minister van Uniezaken en Overzeese Rijksdelen i in het kabinet-Drees II i. Landbouweconoom uit Midden-Limburg die kort na zijn studie in Wageningen landbouwattaché werd in Washington. Speelde in de VS tijdens de Wereldoorlog een belangrijke rol als lid van de Nederlandse economische missie. Na de oorlog enkele jaren Gouverneur van de Nederlandse Antillen. Tijdens zijn bewind als minister vestigden zich 12.000 Ambonezen in Nederland. Na zijn aftreden, net als eerder zijn vader en grootvader, burgemeester. Bescheiden maar zelfverzekerd man, die als minister echter weinig indruk maakte.

KVP
in de periode 1951-1952: minister, Gouverneur van Nederlandse Antillen

1.

First names

Leonard Antoon Hubert

2.

Personal data

Place and date of birth
Well (gem. Bergen, Lb.), 8 July 1900

Place and date of death
Bergen op Zoom, 5 April 1984

3.

Party/Movement

Party/Parties
KVP (Katholieke Volkspartij)

4.

Main functions and occupations

  • secretaris van minister Deckers, from 1 December 1935 until June 1937
  • rijkslandbouwconsulent voor de Verenigde Staten, from 1 December 1937 until 1 July 1948 (verbonden aan de Nederlandse ambassade te Washington)
  • Gouverneur van de Nederlandse Antillen, from 1 July 1948 until 30 March 1951 (benoemd bij K.B. van 25 juni 1948)
  • minister van Uniezaken en Overzeese Rijksdelen, from 30 March 1951 until 2 September 1952 (benoemd bij K.B. van 22 maart 1951)
  • burgemeester van Bergen op Zoom, from 16 November 1952 until 1 August 1965 (benoemd bij K.B. van 28 oktober 1952)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Other positions

lid Carïbische Commissie, around 1946

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activities

Activities as minister
  • Tijdens zijn ministerschap kwamen ruim twaalfduizend Ambonezen (KNIL-militairen en hun gezinnen) naar Nederland, omdat demobilisatie in Indonesië of Nieuw-Guinea niet mogelijk bleek. Zij werden in Nederland ondergebracht in kampementen (woonoorden), waarbij er vanuit werd gegaan dat deze opvang tijdelijk zou zijn.
  • Was leider van de Nederlandse delegatie op de Ronde-Tafelconferentie die in 1952 werd gehouden over de staatkundige verhoudingen tussen Nederland, Suriname en de Nederlandse Antillen

8.

Miscellaneous

Private life
Zijn vader was burgemeester van Bergen, Lb. (1904-1918), Statenlid en directeur van de Boeren- en Tuindersondelingen

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.