Dr. A.A.Th.M. (Ton) van Trier

foto Dr. A.A.Th.M. (Ton) van Trier
bron: Beeldbank Nationaal Archief
Source: Parlement.com.

Eindhovense hoogleraar en CDA-bewindsman. Werd na het overlijden van minister Peijnenburg minister voor Wetenschapsbeleid in het eerste kabinet-Van Agt i. Speelde geen opvallende rol in dat kabinet; zette het werk van zijn voortganger voort, onder andere via de publicatie van de Innovatienota. Was voor hij minister werd hoogleraar elektrotechniek en werd na zijn ministerschap lid van de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid.

CDA
in de periode 1979-1981: minister

1.

First names

Antonius Arnoldus Theodurus Maria (Ton)

2.

Personal data

Place and date of birth
Oss, 7 February 1926

Place and date of death
Eindhoven, 26 November 1983

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • partijloos, until 1979
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), from May 1979

Equally disposed party
KVP (Katholieke Volkspartij)

4.

Main functions and occupations

  • hoogleraar elektrotechniek, Technische Hogeschool te Eindhoven, from September 1957 until 1 January 1972
  • minister zonder portefeuille belast met wetenschapsbeleid (minister voor Wetenschapsbeleid), from 3 May 1979 until 11 September 1981
  • bewindvoerder bureau "Cobidoc" (Commissie voor bibliografie en documentatie), from 1 March 1982
  • lid WRR (Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid), from 1 January 1983 until 26 November 1983

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Other positions

  • lid bestuur Stichting Katholieke Universiteit Nijmegen, from November 1981
  • voorzitter Structuurcommissie Computer Services Industrie, from June 1982

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activities

Policy-making activities as minister (2/3)
  • Herstructureerde in 1979 en 1980 TNO, waardoor die organisatie een beter bestuur en beheer kreeg, en klantvriendelijker werd.
  • Bracht in 1980 een nota uit over het regeringsstandpunt ten aanzien van de aanbevelingen van de Adviesgroep Maatschappelijke Gevolgen van de Micro-elektronica (Commissie-Rathenau). De regering zal onder meer verkennende studies laten uitvoeren naar mogelijke toepassingen van micro-elektronica ten behoeve van energiebesparing, milieuvriendelijker productietechnieken en producten, hulpmiddelen voor gehandicapten en transportmiddelen. Er komt subsidie voor software-ontwikkeling. Nederland gaat zich inzetten voor internationale standaardisatie. Er komt planning voor specifieke scholing en er komen daarvoor financiële middelen en bekeken wordt welke bijdragen micro-elektronica kan bieden aan humanisering van de arbeid. De Commissie-Rathenau was door zijn voorganger in 1978 ingesteld. (16.407)

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

8.

Miscellaneous

Private life
Zijn vader was kantoorbediende

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.