Dr. K. (Klaas) de Vries

foto Dr. K. (Klaas) de Vries
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Source: Parlement.com.

Vriendelijke Fries die 21 jaar in de Eerste Kamer zat, eerst voor de CHU en later voor het CDA. Afkomstig uit het onderwijs en daarna werkzaam bij en directeur van de Fryske Akademy, het centrum voor wetenschappelijk onderzoek en onderwijs met betrekking tot de provincie Fryslân en zijn bevolking, zijn taal en cultuur. In de Eerste Kamer behalve woordvoerder cultuur en onderwijs vooral defensie-specialist. Bij de krijgsmacht verder onder meer betrokken door nevenfuncties op het raakvlak van kerk en defensie.

CHU, CDA
in de periode 1968-1987: lid Eerste Kamer

1.

Personal data

Surnames
Klaas (Klaas)

Place and date of birth
Bolsward, 11 November 1917

Place and date of death
Leeuwarden, 21 August 1999

2.

Party/Movement

Party/Parties
  • CHU (Christelijk-Historische Unie), until 11 October 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), from 11 October 1980

3.

Main functions and occupations

  • directeur Christelijke Kweekschool te Leiden, from September 1955 until 1 September 1962
  • wetenschappelijk hoofdmedewerker Fryske Akademy te Leeuwarden, from 1 September 1962 until 1 September 1964
  • directeur Fryske Akademy te Leeuwarden, from 1 September 1964 until 1 January 1981, remark: v.u.t.
  • rector Noordelijke Leergangen te Leeuwarden, from 1964 until 1 November 1970
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 10 December 1968 until 10 May 1971
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 8 June 1971 until 23 June 1987, remark: 1 week onderbroken in 1974

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Other positions

  • voorzitter sectie Kerk en Krijgsmacht, Raad voor de herderlijke zorg der Nederlandse Hervormde Kerk, from 1977 until November 1990
  • voorzitter Interkerkelijk Contact in Overheidszaken betreffende Militairen, from 1983 until 1990

Derived functions
  • lid Noord-Atlantische Assemblée, from September 1969 until September 1971
  • lid parlementaire delegatie naar de Unie van Socialistische Sovjet-Republieken, from 12 August 1976 until 21 August 1976

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activities

as Member of the Parliament
  • Was defensie- en onderwijswoordvoerder van de CHU in de Eerste Kamer. Hield zich verder onder meer bezig met cultuur.

Dissenting voting behaviour (0/10)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Miscellaneous

algemeen
  • Was in de zomer van 1980 in beeld als mogelijke nieuwe minister van Defensie als opvolger van W. Scholten

Private life
  • Ondergedoken, from 1942 until 1945, remark: andere bron: sinds 1943

Campaign trail
  • Was in 1963 kandidaat in en werd in 1969, 1971, 1974, 1980 en 1981 gekozen door Groep III: Noord-Holland en Friesland

Pseudonyms and nicknames
  • "Baas Klaas" (bijnaam als directeur van de Frykse Akademie)
  • "MDK" (bijnaam)

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.