Drs. F.M. (Frans) Feij

foto Drs. F.M. (Frans) Feij
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Source: Parlement.com.

Katholieke Limburgse dorpsburgemeester, die in 1971 overstapte van de KVP naar de VVD en kort daarna voor die partij Eerste Kamerlid werd en als burgemeester promoveerde naar grotere gemeenten. Autoritair bestuurder die herhaaldelijk het middelpunt was van affaires en rellen. Woordvoerder over binnenlandse zaken, die een belangrijke rol speelde bij de grondwetsherziening. Stemde in 1976 tegen het VVD/PvdA initiatiefwetsvoorstel inzake abortus, maar in 1981 onder druk van zijn partij wel vóór het wetsvoorstel van de ministers De Ruiter i en Ginjaar i. Eindigde zijn burgemeestersloopbaan in Breda en was daarna voorzitter van de belangenorganisaties van het beroepsvervoer.

VVD
in de periode 1974-1987: lid Eerste Kamer

1.

First names

Franciscus Maria (Frans)

2.

Personal data

Changes in name or title
Ook wel vermeld als "Fey" (o.a. in huwelijksadvertentie)

Place and date of birth
Echt (Lb.), 6 May 1926

Place and date of death
Roermond, 20 November 2010

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • KVP (Katholieke Volkspartij), until 1971
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 1971

4.

Main functions and occupations

  • burgemeester van Melick en Herkenbosch, from 16 May 1961 until 16 August 1979
  • burgemeester van Vlodrop, from 16 May 1961 until 16 August 1979
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 17 September 1974 until 23 June 1987
  • burgemeester van Venlo, from 16 August 1979 until 1 July 1984
  • burgemeester van Breda, from 1 July 1984 until 1 March 1990
  • voorzitter NOB-Wegtransport, from 1 March 1990 until 1 January 1993 (benoemd in december 1989)
  • algemeen voorzitter TLN (Transport en Logistiek Nederland), from 1 January 1993 until 1 January 1995 (fusie van NOB-wegtransport en wegvervoer CVO)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

  • voorzitter Stadsgewest Breda, around 1989
  • voorzitter Omroep Limburg

Derived functions (2/4)
  • tweede ondervoorzitter Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 20 September 1983 until 23 June 1987
  • lid College van Senioren (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 20 September 1983 until 23 June 1987

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Was woordvoerder binnenlandse zaken en cultuur van de VVD-Eerste Kamerfractie

Dissenting voting behaviour (0/10)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Behoorde tot de Groep van 19 die bij minister-president Lubbers aandrong op het vrijlaten van de Twee van Breda.
  • Trad af als burgemeester van Breda vanwege een conflict met de hoofdcommissaris van politie

Anecdotes and citations
  • Toen hij als Limburgse dorpsburgemeester was overgestapt van de KVP naar de VVD kreeg hij van de Commissaris der Koningin Van Rooy te verstaan, dat dit het einde van zijn loopbaan zou betekenen
  • In carnavalsoptochten werd hij steevast uitgebeeld als een arrogant hoog te paard zittende magistraat
  • In 1987 niet herkozen als senator, omdat een aantal liberale Statenleden voorkeur gaven aan Loes Vonhoff. Bij de overdracht weigerde hij de uitgestoken hand van deze partijgenote.

Campaign trail
  • Werd in 1974, 1980 en 1981 gekozen door Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.