Dr. W. (Willem) van Ravesteyn jr.

foto Dr. W. (Willem) van Ravesteyn jr.
bron: IISG
Source: Parlement.com.

Letterkundige met een aristocratische achtergrond in de communistische fractie, die op wetenschappelijke wijze zijn marxistische standpunten verdedigde. Stichtte in 1907 met Wijnkoop i en Ceton het marxistische weekblad 'De Tribune'. Hield zich als Tweede Kamerlid in het bijzonder bezig met buitenlandse zaken. Koos in 1925 bij het conflict tussen Wijnkoop en De Visser i de zijde van Wijnkoop. Keerde op latere leeftijd terug in de SDAP i. Pleitbezorger van natuurbehoud.

rev.-comm.fractie, CPH
in de periode 1918-1925: lid Tweede Kamer

1.

First name

Willem (Willem)

2.

Personal data

Place and date of birth
Rotterdam, 15 October 1876

Place and date of death
Rotterdam, 11 June 1970

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • SDAP (Sociaal-Democratische Arbeiderspartij), from 1898 until 1909 (geroyeerd)
  • SDP (Sociaal-Democratische Partij), from 1909 until 1919
  • CPH (Communistische Partij Holland), from 1919 until November 1925 (geroyeerd)
  • CPH-C.C., from 1926
  • SDAP (Sociaal-Democratische Arbeiderspartij), from 1934 until 1945
  • partijloos, from 1945

National political party
revolutionair-socialistische fractie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 17 September 1918 until 24 July 1922

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 17 September 1918 until 15 September 1925
  • redacteur "De Communistische Gids der CPH-C.C.", from 1926 until 1927
  • conservator gemeentelijke bibliotheek te Rotterdam, from 1927 until 1941

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

  • medewerker "Het Volk"
  • medewerker "Algemeen Dagblad"

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/3)
  • Interpelleerde in 1921 minister Van Karnebeek over de houding van de Nederlandse delegatie op conferentie te Washington
  • Interpelleerde in 1922 minister Van Karnebeek over de voornemens en voorbereiding door de regering ten aanzien van de conferentie van Genua

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Werd in november 1925 samen met Wijnkoop geroyeerd als partijlid

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.