C.G.A. (Gérard) Mertens

foto C.G.A. (Gérard) Mertens
bron: Foto Gérard Mertens
Source: Parlement.com.

Invloedrijke voorman van de Katholieke Land- en Tuinbouworganisatie, eerst in Limburg en daarna landelijk. Was zelf fruitteler en had als vooropleiding alleen vier jaar Landbouwschool. Vanaf 1954 ruim eenentwintig jaar voorzitter van de Katholieke Boeren- en Tuindersbond (KNBTB). Werd ook wel de ongekroonde koning van de boeren genoemd. Lange tijd Eerste Kamerlid en als zodanig aanvankelijk tegenspeler van Mansholt i en Vondeling i. Door tientallen nevenfuncties sterk verbonden aan het katholieke 'middenveld'.

KVP, CDA
in de periode 1952-1978: lid Eerste Kamer

1.

First names

Conrad Gerardus Antonius (Gérard)

2.

Personal data

Place and date of birth
Blerick (gem. Maasbree), 15 March 1918

Place and date of death
Hout-Blerick (gem. Venlo), 12 November 2018

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • KVP (Katholieke Volkspartij), until 11 October 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), from 11 October 1980

4.

Main functions and occupations

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 15 July 1952 until 16 September 1969
  • voorzitter KNBTB (Katholieke Nederlandse Boeren- en Tuinders Bond), from January 1954 until 1 June 1975
  • voorzitter Raad van Beheer Coöperatieve Centrale Rabobank, from 1 June 1972 until 1 June 1983
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 7 October 1969 until 1 January 1979

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

  • voorzitter Stichting Ziekenhuizen Venlo-Venray, around 1983
  • voorzitter Stichting Verpleeghuizen regio Venlo-Tegelen-Helden, around 1986

Derived functions (2/3)
  • plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Landbouw en Visserij (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 12 December 1967 until 8 September 1970
  • voorzitter vaste commissie voor Landbouw en Visserij (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 8 September 1970 until 21 December 1978

Honorary positions
  • erevoorzitter LLTB (Limburgse Land- en Tuinbouwbond), from 25 May 1972
  • erevoorzitter KNBTB (Koninklijke Nederlandse Boeren- en Tuinders Bond)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Was landbouw-woordvoerder van de KVP (en na 1977 van het CDA) in de Eerste Kamer
  • Trad in juni 1972 in een vergadering op als waarnemend Kamervoorzitter

Dissenting voting behaviour (0/6)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Private life
Huisvestte tijdens de Bezetting onderduikers en vluchtelingen

Campaign trail
  • Werd in 1952, 1955, 1956, 1963, 1969, 1971 en 1974 gekozen door Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.