S.R. (Sieto) Knottnerus

foto S.R. (Sieto) Knottnerus
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Source: Parlement.com.

Groningse burgemeester die ruim acht jaar voor de CHU zitting had in de Eerste Kamer. Werd na de oorlog burgemeester van Scheemda en in 1952 van Onstwedde. Toen die gemeente in 1969 was samengevoegd met Wildervank werd hij burgemeester van de nieuwgevormde gemeente Stadskanaal. Als Eerste Kamerlid van de CHU woordvoerder binnenlandse zaken en volkshuisvesting. Burgemeester-in-hart-en-nieren. Neef van CHU-voorman Mellema i.

CHU
in de periode 1963-1975: lid Eerste Kamer

1.

First names

Sieto Robert (Sieto)

2.

Personal data

Place and date of birth
Oostwold (gem. Midwolda, Gr.), 5 September 1913

Place and date of death
Stadskanaal, 26 October 1984

3.

Party/Movement

Party/Parties
CHU (Christelijk-Historische Unie)

4.

Main functions and occupations

  • commies ter secretarie, gemeente Scheemda, from 18 September 1940 until 1 September 1945
  • burgemeester van Scheemda, from 1 September 1945 until 1 September 1952
  • lid Provinciale Staten van Groningen, from 4 July 1950 until 6 June 1962
  • burgemeester van Onstwedde, from 1 September 1952 until 1 January 1969 (gemeente opgeheven vanwege herindeling)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 5 June 1963 until 10 May 1971
  • burgemeester van Stadskanaal, from 1 January 1969 until 1 September 1976 (nieuwgevormde gemeente door vereniging van Onstwedde en Wildervank)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 4 June 1974 until 16 January 1975

Internment
  • geïnterneerd te Amersfoort en Utrecht, from 1944
  • geïnterneerd in Duitsland, until 1945

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

  • voorzitter industrieschap "De Kanaalstreek", around 1965
  • ondervoorzitter Christelijke Coöperatieve Spaarbank "Eigen Haard" in Groningen

Derived functions
plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Binnenlandse Zaken en Hoge Colleges van Staat (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 23 September 1974 until 16 January 1975

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Hield zich in de Eerste Kamer vooral bezig met binnenlandse zaken en volkshuisvesting

Dissenting voting behaviour (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Nam ontslag als Eerste Kamerlid omdat die functie niet langer met zijn burgemeesterschap was te combineren

Campaign trail
  • Werd in 1963 en 1966 gekozen door en was in 1971 kandidaat in Groep II: Gelderland, Overijssel, Groningen en Drenthe

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.