A.M. (Anne-Marijke) Podt MSc

foto A.M. (Anne-Marijke) Podt MSc
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Website D66.nl
Source: Parlement.com.

Anne-Marijke Podt (1975) is sinds 7 september 2021 lid van de D66-Tweede Kamerfractie i. Zij was zelfstandig adviseur en dagvoorzitter voor overheid en non-profit organisaties en vicefractievoorzitter van D66 in de gemeenteraad van Utrecht. Eerder was zij werkzaam bij het International Institute for Communication and Development (IICD). Mevrouw Podt is woordvoerder arbeidsmarkt, arbeidsmigratie, kinderopvang, asiel en migratie en defensie.

D66
in de periode 2021-heden: lid Tweede Kamer

1.

Personal data

Surnames
(Anne-Marijke)

Place and date of birth
Papendrecht, 16 January 1975

2.

Party/Movement

Party/Parties
D66 (Democraten 66)

3.

Main functions and occupations

  • partner en trainer/facilitator, PinguinXL, from 1999 until 2002
  • projectmanager, Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR), afdeling Verkeersinnovatie, from 2003 until 2005
  • monitoring- en evaluation (M&E)-expert, IICD (International Institute for Communication and Development), from 2005 until 2010
  • coördinator ICT en democratisering Ecuador, IICD (International Institute for Communication and Development), from 2007 until 2010
  • countrymanager Kenya, IICD (International Institute for Communication and Development), from 2011 until 2014
  • coördinator IICD-Next, IICD (International Institute for Communication and Development), 2013
  • zelfstandig adviseur 'A Single Step' en dagvoorzitter voor overheid en non-profit organisaties, from January 2014
  • lid gemeenteraad van Utrecht, from 27 March 2014 until 7 September 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 7 September 2021

4.

Party political functions

Summary
  • lid fractiebestuur D66 Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 17 May 2023

Previous
  • vicefractievoorzitter D66 gemeenteraad van Utrecht
  • voorzitter Thema Afdeling Internationale Zaken, D66, from 2009 until 2012

5.

Other positions

Previous
  • trainer International Democratic Initiative, from 2015 until 2020
  • lid Raad van Advies InclUUsion, Universiteit Utrecht, 2017
  • covoorzitter bestuur Action Aid Nederland, from 2018 until 2021

Derived functions
ondervoorzitter vaste commissie voor Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 15 February 2022 until September 2023

6.

Education

Academic education
  • industrieel ontwerp/innovatie management (MSc), Technische Universiteit Delft, from 1994 until 2002

alternative forms of education
  • antropologie/politicologie, Universiteit Leiden, 2003

7.

Activities

as Member of the Parliament
  • Was in de periode 2021-2023 woordvoerder asiel en migratie, inburgering, arbeidsmigratie, Participatiewet en arbeidsomstandigheden
  • Bracht in 2022 de initiatiefnota 'Meedoen doen vanaf dag één' (integratie asielzoekers) uit (36139)
  • Nam in 2023 de verdediging van Paul van Meenen over van het in 2020 door Pia Dijkstra ingediende initiatiefwetsvoorstel Wet toetsing levenseindebegeleiding van ouderen op verzoek in (35.534)

8.

Miscellaneous

Campaign trail
  • Was bij de Tweede Kamerverkiezingen 2023 nummer 4 op de D66-kandidatenlijst. Kreeg 64.426 stemmen.