M. (Marieke ) Koekkoek LL.M

foto M. (Marieke ) Koekkoek LL.M
Naar de originele foto (verschijnt in een nieuw venster)
Fotograaf: Kevin Bergenhenegouwen / PDC
Source: Parlement.com.

Marieke Koekkoek (1989) is sinds 31 maart 2021 lid van de Tweede Kamerfractie van VOLT i. Van 15 maart tot 5 juli 2023 werd zij tijdelijk vervangen wegens zwangerschaps- en bevallingsverlof. Zij was eerder werkzaam als advocaat-stagiair bij een kantoor in Amsterdam. Als Tweede Kamerlid houdt mevrouw Koekkoek zich bezig met onder meer buitenlandse handel en ontwikkelingssamenwerking, justitie, landbouw, natuur en voedselkwaliteit, sociale zaken en werkgelegenheid, Koninkrijksrelaties en volksgezondheid, welzijn en sport.

Volt
in de periode 2021-heden: lid Tweede Kamer

1.

Personal data

Surnames
Marieke (Marieke)

Place and date of birth
Amsterdam, 26 February 1989

2.

Party/Movement

Party/Parties
Volt

3.

Main functions and occupations

  • vrijwilliger "De Kleine Consultant" (start-up bedrijven op gebied van duurzaamheid)
  • (promotie-)onderzoeker Leuven Centre for Global Governance Studies, from October 2013 until 2021
  • advocaat-stagiair bij advocatenkantoor Fieldfischer Amsterdam, from September 2019 until March 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 31 March 2021 until 15 March 2023
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 5 July 2023

temporary replacement MP
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet van 15 maart tot 5 juli 2023 als Tweede Kamerlid tijdelijk vervangen door Ernst Boutkan

4.

Party political functions

Summary
  • lid bestuur Stichting Ondersteuning Tweede Kamerfractie Volt, from 14 April 2021

5.

Other positions

Previous
  • voorzitter Urios Model United Nations Society

Derived functions
  • rapporteur EU-agenda voor de hervorming van de WTO (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 5 July 2021
  • rapporteur EU-informatievoorziening (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 8 March 2022

6.

Education

Secondary education
  • v.w.o., Montessori Lyceum te Amsterdam, from 2001 until 2007

Academic education
  • Nederlands recht (LL.B): mediation en internationaal recht, Universiteit Utrecht, from September 2008 until August 2011
  • Nederlands recht: internationaal handels- en investeringsrecht (LL.M), Universiteit van Amsterdam, from September 2011 until October 2012
  • international economic law and policy, Universiteit van Barcelona, from September 2012 until October 2013

Doctorate
  • rechtsgeleerdheid (LL.M), Katholieke Univesiteit van Leuven (België), from 2013 until 2021

7.

Activities

as Member of the Parliament
  • Bracht in 2024 een initiatiefnota uit over het internationale spoorbeleid ( 'Alle seinen op groen') (36.563)

8.

Miscellaneous

Campaign trail
  • Werd bij de Tweede Kamerverkiezingen 2021 met voorkeurstemmen gekozen. kreeg 37.093 stemmen.
  • Was bij de Tweede Kamerverkiezingen 2023 nummer 2 op de kandidatenlijst van Volt. Kreeg 38.747 stemmen.

9.

Publications

Complete listing of publications
  • diverse wetenschappelijke artikelen
  • "Extraterritorialiteit en eenzijdige milieugerelateerde handelsmaatregelen in Internationaal Handelsrecht" (dissertatie, 2021)

10.

Family

Children
2 kinderen