G. (Bart) van den Brink

foto G. (Bart) van den Brink
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Website CDA
Source: Parlement.com.

Bart van den Brink (1978) was van 10 mei 2023 tot 6 december 2023 lid van de CDA-Tweede Kamerfractie i. Hij was politiek adviseur van minister Hugo de Jonge i en eerder van staatssecretaris en minister Marja van Bijsterveldt i. De heer Van den Brink was verder onder meer hoofd voorlichting van de CDA-Tweede Kamerfractie en directeur strategie en beleid CDA Tweede Kamer. Als Kamerlid hield hij zich bezig met migratie, asiel, ontwikkelings­samenwerking en sport.

CDA
in de periode 2023: lid Tweede Kamer

1.

Personal data

Surnames
Gijsbertus (Bart)

Place and date of birth
Amersfoort, 23 October 1978

2.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

3.

Main functions and occupations

  • beleidsmedewerker stedelijke ontwikkeling, gemeente Roermond, from February 2003 until October 2006
  • persoonlijk medewerker G.J.Th. Koopmans, CDA-Tweede Kamerlid, from September 2006 until April 2007
  • beleidsmedewerker Jeugd en Gezin, CDA-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, from April 2007 until April 2008
  • politiek adviseur J.M. van Bijsterveldt, staatssecretaris van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, from April 2008 until October 2010
  • politiek adviseur J.M. van Bijsterveldt, minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, from October 2010 until April 2011
  • hoofd voorlichting CDA-Tweede Kamerfractie, from January 2012 until June 2013
  • hoofd voorlichting en beleid CDA-Tweede Kamerfractie, from June 2013 until October 2017
  • politiek adviseur van H.M. de Jonge, viceminister-president en minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport, from October 2017 until January 2022
  • politiek adviseur van H.M. de Jonge, minister voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, from January 2022 until January 2022
  • directeur strategie en beleid CDA Tweede Kamer, from 1 April 2022 until 10 May 2023
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 10 May 2023 until 6 December 2023

4.

Other positions

Previous
  • lid Raad van Toezicht CorDeo Scholengroep, from December 2013 until December 2017

5.

Education

Higher education
  • bestuurskunde, Thorbecke Academie, from 1998 until 2003

Internships
  • stage IBAS Consultancy, from 2002 until 2003

6.

Family

Marital status
gehuwd

Children
3 kinderen