Drs. F.L. (Folkert) Idsinga

foto Drs. F.L. (Folkert) Idsinga
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: VVD
Source: Parlement.com.

Folkert Idsinga (1971) is sinds 6 december 2023 lid van de Tweede Kamerfractie van NSC i. De heer Idsinga was eerder van 31 maart 2021 tot 5 september 2023 Tweede Kamerlid voor de VVD. Hij is fiscaal econoom, en was partner bij kantoor Baker McKenzie in Amsterdam, gespecialiseerd in belastingrecht. Hij was van 2015 tot en met 2018 voorzitter van de Raad van Bestuur van dat kantoor. De heer Idsinga was belastingwoordvoerder van de VVD-fractie en is dat nu opnieuw in de NSC-fractie. Verder houdt hij zich bezig met toeslagen en de belastingdienst.

VVD, NSC
in de periode 2021-heden: kandidaat-staatssecretaris, lid Tweede Kamer

1.

Personal data

Surnames
Folkert Lûtsen (Folkert)

Place and date of birth
Bakkeveen (gem. Opsterland), 22 December 1971

2.

Party/Movement

Party/Parties
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), until 2023
  • NSC (Nieuw Sociaal Contract), from September 2023

3.

Main functions and occupations

  • docent belastingrecht, Vrije Universiteit Amsterdam, from 2004 until 2014
  • juridisch adviseur op gebied van belastingen, kantoor "Baker & McKenzie" te Amsterdam, from 2002 until March 2021
  • directeur/bestuurder Flitslicht Management B.V., from 1 July 2007
  • voorzitter Raad van Bestuur kantoor "Baker & McKenzie" te Amsterdam, from 2015 until 2018
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 31 March 2021 until 5 September 2023
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 6 December 2023

4.

Party political functions

Summary
  • voorzitter Stichting Fractieondersteuning Nieuw Sociaal Contract, from 27 October 2023

5.

Other positions

Current
  • lid bestuur AMSFLI Beheer B.V, from 1 July 2007

Previous
  • maat Maatschap Algaerator 906, from 17 December 2019 until 26 January 2023

Derived functions
rapporteur OESO-akkoord over belastingheffing voor multinationals (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 9 February 2022 (samen met Henk Nijboer, PvdA)

6.

Education

Academic education
  • fiscale economie, Rijksuniversiteit Groningen, from 1990 until 1996

7.

Activities

as Member of the Parliament
  • Hield zich als VVD-Kamerlid ook bezig met Staatsloterij, muntwezen en financiële verhoudingen Rijk-decentrale overheden