Thierry Baudet (FvD) geen lijsttrekker meer bij Tweede Kamerverkiezingen
DEN HAAG (PDC) - Thierry Baudet1 (Forum voor Democratie2) trekt zich terug als lijsttrekker voor zijn partij bij de Tweede Kamerverkiezingen in 20213. Dat maakte hij gisteren via social media bekend. Vandaag gaf het partijbestuur aan dat Baudet ook zijn functie als partijvoorzitter neerlegt. Hij blijft wel Kamerlid.
Aanleiding voor het vertrek van Baudet als leider van FvD is de onrust over de jongerenafdeling van de partij. Deze kwam in opspraak door antisemitisch en homofoob app-verkeer. Hoewel Baudet sprak van 'trial by media' en eerst een onderzoek wilde afwachten, zei hij ook zijn politieke verantwoordelijkheid te willen nemen.
Baudet is sinds 2017 fractievoorzitter van FvD in de Tweede Kamer. Hij is ook onder meer woordvoorder buitenlandse zaken, Europese Zaken, financiën, economische zaken, onderwijs, volksgezondheid en infrastructuur en milieu.
Biografische gegevens
Bron: NOS, biografisch archief PDC
Read more ...
- 1.Thierry Baudet (1983) is fractievoorzitter van Forum voor Democratie (FVD) in de Tweede Kamer. Hij is lid van de Tweede Kamer sinds 23 maart 2017, met een onderbreking van drie maanden in 2025. De rechtsfilosoof Baudet is publicist, journalist en opiniemaker. Hij was oprichter-directeur van Popup University en voorzitter van de denktank Forum voor Democratie en daarna partijvoorzitter. Als eurokritische denker was hij betrokken bij Burgerforum EU en bij de campagne voor een raadgevend referendum over het EU-associatieverdrag met Oekraïne. Van 6 februari tot 29 maart 2023 was hij tevens Statenlid in Noord-Holland.
- 2.Forum voor Democratie (FVD) werd op 25 september 2016 een politieke partij, na eerder, in februari 2015, te zijn opgericht als denktank. Kern van het programma is het invoeren van diverse vormen van directe democratie zoals referenda en gekozen bestuurders, en het versterken en/of terugwinnen van de nationale soevereiniteit. De partij keert zich tegen een gesloten bestuurscultuur. Politiek leider is Thierry Baudet.
- 3.Op 17 maart 2021 waren er Tweede Kamerverkiezingen. Het ging om een reguliere verkiezing, maar er lagen ook zeven Grondwetsvoorstellen voor die in eerste lezing door beide Kamers waren aanvaard. De VVD werd de grootste partij. Winst was er vooral voor D66 en FVD. Verder waren er maar liefst vier nieuwkomers die zetels behaalden: Volt, JA21, BBB en BIJ1. Verlies was er voor GroenLinks, SP en CDA. Opvallend was dat de PvdA zich niet herstelde en dat de vier regeringspartijen hun meerderheid behielden.