J. (Jorien) Wuite

foto J. (Jorien) Wuite
bron: tweedekamer.nl
Source: Parlement.com.

Jorien Wuite (1964) is sinds 31 maart 2021 lid van de Tweede Kamerfractie van D66 i. Zij was strategisch adviseur van de regering van Sint Maarten. Eerder was zij secretaris-generaal van twee ministeries en minister van Onderwijs, Cultuur, Jeugd- en Sportzaken van Sint Maarten en gevolmachtigde minister van dat land. Mevrouw Wuite houdt zich als Kamerlid bezig met Koninkrijksrelaties, kunst en cultuur en mediabeleid.

D66
in de periode 2021-heden: lid Tweede Kamer

1.

First name

(Jorien)

2.

Personal data

Place and date of birth
's-Gravenhage, 6 December 1964

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • Verenigde Democraten (Sint Maarten)
  • D66 (Democraten 66)

4.

Main functions and occupations

  • secretaris-generaal ministerie van Onderwijs, Cultuur, Jeugd- en Sportzaken van Sint Maarten, from January 2020 until February 2020
  • strategisch adviseur, regering van Sint Maarten, from February 2020 until March 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 31 March 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Other positions

Current
  • verkenner bij NWO, from 1 April 2020
  • voorzitter bestuur Black Achievement Month, from 1 January 2021

Previous
  • lid bestuur Prins Bernhard Cultuurfonds Caribisch Gebied, from December 2010 until December 2016

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.