W. (Wieke) Paulusma

foto W. (Wieke) Paulusma
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: W. (Wieke) Paulusma
Source: Parlement.com.

Wieke Paulusma (1978) is sinds 15 april 2021 lid van de Tweede Kamerfractie van D66 i. Zij was gemeenteraadslid in Groningen. Mevrouw Paulusma is opgeleid als verpleegkundige en was werkzaam in de zorgsector. Zij is als Kamerlid woordvoerster zorg, medische ethiek en emancipatie van de D66-fractie. Voorts is zij lid van het Presidium.

D66
in de periode 2021-heden: lid Tweede Kamer

1.

Personal data

Surnames
(Wieke)

Place and date of birth
Emmen, 5 December 1978

2.

Party/Movement

Party/Parties
D66 (Democraten 66)

3.

Main functions and occupations

  • directeur MAD Multimedia, from 2007 until 2010
  • wijkverpleegkundige en verpleegkundig specialist, Thuiszorg Groningen, from 2003 until 2007
  • leidinggevende Thuiszorg Icare, Rayon Zuid-west Drenthe, from 2011 until March 2013
  • eigenaar PuraVida, from March 2013 until March 2021
  • lid managementteam, Universitair Medisch Centrum Groningen, from July 2013 until January 2016
  • lid gemeenteraad van Groningen, from 27 March 2014 until 31 March 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 15 April 2021

4.

Party political functions

Summary
  • lid Els Borst Netwerk
  • fractiesecretaris D66 Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 November 2023

5.

Other positions

Current
  • lid bestuur Stichting Lutje Geluk, from 1 January 2018
  • voorzitter bestuur Internationaal Filmfestival Assen, Vrouw & Film, from 1 March 2019

Previous
  • lid ouderraad, Borgmanschool, from 2013
  • vrijwilliger Rode Kruis, Welkomstwinkel Groningen, from 2016
  • lid bestuur VNG
  • projectleider UMCG/OZG

Derived functions
  • rapporteur EU farmaceutische strategie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 4 June 2021 (met Julian Bushoff, PvdA en Judith Tielen, VVD)
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Koninkrijksrelaties (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 9 February 2022 until 7 September 2023
  • rapporteur Europese ruimte voor gezondheidsgegevens (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 2022 (samen met Judith Tielen, VVD en Joba van den Berg, CDA)
  • voorzitter vaste commissie voor Koninkrijksrelaties (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 7 September 2023
  • lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 19 December 2023

6.

Education

Secondary education
  • atheneum, "Hondsrug College " te Emmen, from 1991 until 1997

Higher education
  • HBO-Verpleegkunde, Academie voor Verpleegkunde Groningen, from 1999 until 2003
  • verpleegkundig specialist, Hogeschool Utrecht, from 2005 until 2007

alternative forms of education
  • NLP (neuro-linguistisch programmeren), from 2014, remark: Master
  • debattraining, D66 Den Haag, from 2014
  • masterclass politiek & bestuur 1&2, D66 Groningen, from 2014

7.

Activities

as Member of the Parliament
  • Hield zich in de periode 2021-2023 bezig met curatieve zorg, coronabeleid en geneesmiddelenbeleid

8.

Miscellaneous

algemeen
  • Werd als gevolg van een coronabesmetting ruim twee weken later beëdigd dan de andere nieuwe Kamerleden.

Awards
Innovation in Politics Award 2019- categorie Democratie, from December 2019

9.

Family

Marital status
gehuwd

Children
2 kinderen