Drs. J.M.P. (Jeanet) van der Laan

foto Drs. J.M.P. (Jeanet) van der Laan
bron: fotografie Sven van der Vlugt
Source: Parlement.com.

Jeanet van der Laan (1980) is sinds 31 maart 2021 lid van de Tweede Kamerfractie van D66 i. Na een carrière als profvoetballer (international) en docent in het voortgezet onderwijs, werd zij in 2014 fractievoorzitter van D66 in de gemeenteraad van Lisse en was van 2018 tot 2021 in die gemeente wethouder. Mevrouw Van der Laan houdt zich als Kamerlid bezig met kinderopvang, emancipatie, sport en preventie.

D66
in de periode 2021-heden: lid Tweede Kamer

1.

First name

(Jeanet)

2.

Personal data

Place and date of birth
Lisse, 20 January 1980

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • Nieuw Lisse, from 2010 until 2014 (gemeentelijke lijst)
  • D66 (Democraten 66)

4.

Main functions and occupations

  • lid gemeenteraad van Lisse, from 27 March 2014 until 14 May 2018
  • wethouder (van onder meer ruimtelijke ontwikkeling, onderwijs, sport, jeugd, cultuur en duurzaamheid) van Lisse, from 14 May 2018 until 31 March 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 31 March 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • voorzitter Raad van Advies voetbalvereniging "Telstar" te Velsen, from 9 October 2020

Honorary positions
KNVB-ambassadeur, from 1 August 2016

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

Private life
  • Zij speelde tussen 1995 en 2003 voetbal bij "Ter Leede" in Sassenheim en werd daarmee drie keer landskampioen. Zij kwam 29 keer uit voor het Nederlandse vrouwenelftal.
  • Werd in september 2013 als raadslid opgevolgd door haar broer Michael

Non-acceptance of political functions
  • voetbalanalist NOS-programma "Langs de Lijn" bij EK en WK vrouwenvoetbal, juli 2017

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.