Drs. I. (Inge) van Dijk

foto Drs. I. (Inge) van Dijk
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Website CDA.nl
Source: Parlement.com.

Inge van Dijk (1975) is sinds 31 maart 2021 lid van de Tweede Kamerfractie van het CDA i. Zij was eerder werkzaam bij de Rabobank en wethouder van Gemert-Bakel met portefeuille financiën, economie, verkeer en sport. Tevens was zij voorzitter van het CDA Brabant. Mevrouw Van Dijk houdt zich als Tweede Kamerlid bezig met financiën, rijksuitgaven, economische zaken, binnenlandse zaken (decentraal bestuur, rechtsstaat), sociale zaken en werkgelegenheid en sport.

CDA
in de periode 2021-heden: lid Tweede Kamer

1.

Personal data

Surnames
(Inge)

Place and date of birth
Helmond, 6 May 1975

2.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

3.

Main functions and occupations

  • intern accountmanager zakelijke relaties, Rabobank Uden-Volkel-Zeeland, from 1999 until 2002
  • medewerker betalingsverkeer, Rabobank Land van Cuijk Noord, from 1999 until 2000
  • bedrijvenadviseur midden- en grootzakelijk, Rabobank Berghem-Herpen-Megen, from 2002 until 2004
  • teamleider Bedrijven, Rabobank De Hilver (Hart van Brabant), from 2004 until 2005
  • teamleider zakelijke relaties/verzekeringen, Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk, from 2005 until 2007
  • manager retail, Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk, from 2008 until August 2010
  • teammanager Productmanagement Wonen, Rabobank, from April 2012 until May 2015
  • oriëntatiemanager GZ Agrarisch, Rabobank Horst-Venray, from May 2015 until June 2015
  • zelfstandig interim-manager, from May 2015 until September 2016
  • lead productmanager realisatie financieren en verzekeren, Rabobank, from October 2016 until June 2018
  • lid gemeenteraad van Gemert-Bakel, from 2003 until 9 May 2018 (aanvankelijk commissielid)
  • wethouder (van onder meer financiën, economie, toerisme, verkeer, vastgoed, dorpsraden en sport) van Gemert-Bakel, from 9 May 2018 until 19 March 2021
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 31 March 2021

4.

Party political functions

Previous
  • fractievoorzitter CDA gemeenteraad van Gemert-Bakel, from March 2010 until May 2018
  • voorzitter CDA Brabant, from November 2015 until 14 November 2020

Leading candidate on list
  • lijsttrekker CDA gemeenteraadsverkiezingen in Gemert-Bakel, 2014 en 2018

5.

Other positions

Derived functions
  • rapporteur Verslaggevingsstelsel en kwaliteit begroting- en verantwoordingsstukken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 23 February 2022
  • rapporteur Opdrachtverlening staatscommissie rechtsstaat (Tweede Kamer der Staten-Generaal) (samen met Pieter Omtzigt)
  • voorzitter werkgroep Informatieafspraken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from July 2021 until June 2023

6.

Education

Primary education
  • Sint Willibrordusschool te Bakel

Secondary education
  • v.w.o., Dr. Knippenbergcollege te Helmond

Higher education
  • bedrijfskunde (milieumanagement), HAS Hogeschool te 's-Hertogenbosch, from 1994 until 1999
  • Post-HBO bedrijfskunde, Fontys Hogeschool, from 2003 until 2004

Academic education
  • managementswetenschappen: strategie en organisatie, Open Universiteit, until 2013

alternative forms of education
  • NLP, Instituut voor Eclectische Psychologie, 2009

7.

Activities

as Member of the Parliament
  • Voerde in 2022 en 2023 namens haar fractie het woord bij de algemene financiële beschouwingen
  • Bracht in 2024 een initiatiefnota uit over bescherming van de rechten van belastingbetalers en toeslagontvangers (36.502)

8.

Miscellaneous

Private life
  • Woont sinds 1977 in Bakel

ridderorden
lid Orde van Oranje-Nassau, 26 April 2019

Hobbies
crossfit