J.P. (Jimmy) Dijk

foto J.P. (Jimmy) Dijk
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Website SP
Source: Parlement.com.

Jimmy Dijk (1985) is sinds 20 april 2023 lid van de SP-Tweede Kamerfractie i. Hij was sinds 2010 lid van de gemeenteraad van Groningen en sinds 2013 fractievoorzitter. In de Tweede Kamer houdt hij zich met zorg bezig.

SP
in de periode 2023-heden: lid Tweede Kamer

1.

Personal data

Place and date of birth
Oldenzijl (gem. Hefshuizen), 3 November 1985

2.

Party/Movement

Party/Parties
SP (Socialistische Partij)

3.

Main functions and occupations

  • lid gemeenteraad van Groningen, from 11 March 2010 until 17 May 2023
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 20 April 2023

4.

Party political functions

Summary
  • lid bestuur SP provincie Groningen, from December 2019

Previous
  • fractievoorzitter SP gemeenteraad van Groningen, from January 2013 until April 2023

Leading candidate on list
  • lijsttrekker SP gemeenteraadsverkiezingen in Groningen, 2014 en 2018

5.

Education

Academic education
  • sociologie, Rijksuniversiteit Groningen

6.

Activities

as Member of the Parliament
  • Nam in 2023 de (mede)verdediging van Maarten Hijink over van een door CU, PvdA, SP, CDA, GroenLinks, SGP en 50PLUS in 2021 ingediend initiatiefwetsvoorstel over integrale su├»cidepreventie (35.754)