Y.J.M. (Ylva) Johansson - EU monitor

EU monitor
Friday, June 5, 2020
calendar

Y.J.M. (Ylva) Johansson

foto Y.J.M. (Ylva) Johansson vergrootglas
bron: sverige.gov
Source: Europa Nu.

De Zweedse Ylva Johansson (1964) is sinds 1 december 2019 lid van de Europese Commissie. In de Commissie-Von der Leyen is zij belast met binnenlandse (EU-)zaken. Mevrouw Johansson werd opgeleid als lerares wis- en natuurkunde en werd in 1988 lid van het Parlement voor een kleine linkse partij. Later werd zij lid van de Zweedse sociaaldemocratische partij. Mevrouw Johansson was minister voor Scholen en later voor Volksgezondheid en Ouderenzorg en voor Werkgelegenheid.

in de periode 2019-heden: lid Europese Commissie

1.

First names

Ylva Julia Margareta (Ylva)

2.

Personal data

Country
Zweden

Place and date of birth
Stockholm-Huddinge, 13 February 1964

3.

Party/Movement

Party
  • Vänsterpartiet (Linkse partij) (links-socialistisch)
  • SAP (Sveriges socialdemokratiska arbetareparti, Zweedse Sociaaldemocratische Partij)

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • lerares wis-, schei- en natuurkunde, 1988
  • lid Riksdag, from 4 October 1988 until 30 September 1991
  • lerares wis-, schei- en natuurkunde, from 1992 until 1994
  • lid Riksdag, from 1994 until 1998
  • minister voor Scholen, from 7 October 1994 until 6 October 1998 (kabinetten-Carlson III en -Persson)
  • werkzaam bij Tella Business Innovation, from 1998 until 1999
  • vicevoorzitter Raad van Bestuur onderwijsbedrijf Att Veta AB, from 2000 until 2004
  • lid Riksdag, 2002
  • minister voor Volksgezondheid en Ouderenzorg, from 13 September 2004 until 6 October 2006 (kabinet-Persson)
  • minister voor Werkgelegenheid, from 3 October 2014 until 10 September 2019 (kabinetten-Löfven I en II)
  • lid Europese Commissie, belast met binnenlandse zaken, from 1 December 2019 (Commissie-Von der Leyen)

5.

Education

Higher education
  • lerarenopleiding wis- en natuurkunde, Universiteit van Lund, from 1985 until 1988
  • Lerarenopleiding Univestiteit van Stockholm, from 1991 until 1992

Academic education
  • wis- en natuurkunde