Dr. H. (Helena) Dalli - EU monitor

EU monitor
Thursday, September 24, 2020
calendar

Dr. H. (Helena) Dalli

foto Dr. H. (Helena) Dalli vergrootglas
bron: wikimedia.commons
Source: Europa Nu.

Helena Dalli (1962) is sinds 1 december 2019 lid van de Europese Commissie namens Malta. In de Commissie-Von der Leyen is zij belast met gelijkheid. Mevrouw Dalli was in 1996-2019 parlementslid voor de sociaaldemocraten en verder onder meer minister voor Sociale Dialoog, Consumentenzaken en Burgerrechten, en voor Europese Zaken en Gelijkheid.

in de periode 2019-heden: lid Europese Commissie

1.

First name

(Helena)

2.

Personal data

Country
Malta

Place and date of birth
Żabbar, 29 September 1962

3.

Party/Movement

Party
PL (Partit Laburista, Arbeiderspartij) (sociaaldemocratisch)

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • lid Parlement, from 1996
  • parlementair secretaris voor vrouwenrechten, Kabinet van de minister-president, from 1996 until 1998
  • minister voor Sociale Dialoog, Consumentenzaken en Burgerrechten, from 12 March 2013 until 5 June 2017 (kabinet-Muscat)
  • minister voor Europese Zaken en Gelijkheid, from 9 June 2017 until 24 July 2019 (kabinet-Muscat)
  • lid Europese Commissie, belast met gelijkheid, from 1 December 2019 (Commissie-Von der Leyen)

5.

Education

Academic education
  • politicologie en economie (Ph.D), Universiteit van Nottingham
  • politieke en sociale wetenschappen, Universiteit van Malta