G. (Germ) Gerbrandy

foto G. (Germ) Gerbrandy
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Source: Parlement.com.

Germ Gerbrandy (1952) was van 11 juni 2019 tot 15 januari 2021 het enige lid van de Eerste Kamerfractie van de OSF. Hij was vanaf januari 2013 tot begin 2019 burgemeester van Achtkarspelen. Daarvoor was hij leraar en wethouder in de gemeente Wymbritseradiel. Gerbrandy is lid van de Fryske Nasjonale Partij (FNP).

OSF
in de periode 2019-2021: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

1.

Personal data

Surnames
Gerben (Germ)

Place and date of birth
De Hommerts (gem. Wymbritseradeel), 27 July 1952

2.

Party/Movement

Party/Parties
  • FNP (Fryske Nasjonale Partij)
  • OSF (Onafhankelijke Senaatsfractie)

3.

Main functions and occupations

  • leraar biologie, natuurkunde en scheikunde te Drachten
  • leraar biologie, natuurkunde en scheikunde te Waskemeer
  • wethouder van Wymbritseradiel, from 1998 until 1 January 2011
  • lid gemeenteraad van Súdwest-Fryslân, from 1 January 2011 until 14 January 2013
  • burgemeester van Achtkarspelen, from 14 January 2013 until 7 February 2019
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 11 June 2019 until 15 January 2021
  • fractievoorzitter OSF Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 11 June 2019 until 15 January 2021 (eenmansfractie)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Other positions

Current (2/3)
  • voorzitter coöperatie DFMopglas (De Fryske Mienskip op Glas), from 1 August 2017, remark: tot 01-08-2021
  • voorzitter Raad van Commissarissen Fryslân Milieu N.V., from 1 July 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
lid College van Senioren (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 11 June 2019 until 15 January 2021

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Miscellaneous

Private life
  • Werkte een jaar op een kibboets in Israël
  • Hij was de tweede burgemeester van FNP-huize
 

8.

Extended version

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.