H. (Hamit) Karakus

foto H. (Hamit) Karakus
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Flickr / Partij van de Arbeid
Source: Parlement.com.

Hamit Karakus (1965) was van 2 maart 2021 tot 13 juni 2023 Eerste Kamerlid voor de PvdA i. Hij was in de periode 2006-2014 wethouder voor ruimtelijke ordening en wonen in Rotterdam en daarvoor politieagent en adjunct-directeur van een makelaardij. Momenteel is hij directeur van een onderzoeksinstituut naar leefwijzen en verslaving en van een bestuurlijk kenniscentrum. De heer Karakus hield zich als Eerste Kamerlid vooral bezig met zorg (coronabeleid) en landbouw.

PvdA
in de periode 2021-2023: lid Eerste Kamer

1.

Personal data

Surnames
Hamit (Hamit)

Place and date of birth
Kırşehir (Turkije), 22 February 1965

2.

Party/Movement

Party/Parties
PvdA (Partij van de Arbeid)

3.

Main functions and occupations

  • algemeen directeur kennis- en netwerkorganisatie Platform 31, from September 2014 until 19 February 2022 (aanpak bestuurlijke vraagstukken)
  • algemeen directeur IVO (Instituut voor Onderzoek naar Leefwijzen & Verslaving), from March 2018 until 19 February 2022
  • strategisch consultant Socium31 B.V., from 1 March 2022
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 2 March 2021 until 13 June 2023
  • hoofdcommissaris Politie, regio Noord-Holland, from 1 September 2023

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Other positions

Current (2/8)
  • voorzitter/initiatiefnemer FeijenoordXL
  • voorzitter onafhankelijke adviescommissie diversiteit en aanpak discriminatie, politie Rotterdam, from 1 October 2021

Previous (2/8)
  • lid Raad van Toezicht VerDus (Verbinden van Duurzame Steden), from January 2015 until 18 February 2022
  • lid bestuur Stichting Vrienden van het Maasstad Ziekenhuis, from March 2015 until 1 March 2021

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
lid commissie parlementair onderzoek naar effectiviteit van antidiscriminatiewetgeving (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 23 March 2021

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Miscellaneous

algemeen
  • Stapte een week na de gemeenteraadsverkiezingen van 2014 op als wethouder en politiek leider in Rotterdam naar aanleiding van de historische nederlaag van de PvdA.
 

8.

Extended version

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.