L.P. (Lennart) van der Linden M.Sc

foto L.P. (Lennart) van der Linden M.Sc
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Source: Parlement.com.

Lennart van der Linden (1983) is sinds 11 juni 2019 lid van de Eerste Kamer. Tot 9 december 2020 was hij lid van FVD en sinds 14 december 2020 maakt hij deel uit van de Fractie-Van Pareren i (sinds 15 februari 2021 Fractie-Nanninga i). De heer Van der Linden is tevens wethouder van Barendrecht voor een lokale partij. Sinds 2018 is hij trainer bij het Nederlands Debat Instituut. In 2021-2022 was hij financieel beleidsadviseur van de gemeente Westvoorne. Eerder was hij werkzaam in de accountancy en control. De heer Van der Linden is voorzitter van de vaste commissie voor Economische Zaken en Klimaat/Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit.

FVD, Fractie-Van Pareren (ex-FVD), Fractie-Nanninga (ex-FVD)
in de periode 2019-heden: lid Eerste Kamer

1.

First names

Lennart Pieter (Lennart)

2.

Personal data

Place and date of birth
Rotterdam, 4 November 1983

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • Echt voor Barendrecht (lokale partij)
  • FVD (Forum voor Democratie), until 9 December 2020
  • JA21 (Het Juiste Antwoord 21), from 24 December 2020

National political party
  • Fractie-Van Pareren (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 14 December 2020 until 15 February 2021
  • Fractie-Nanninga (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 15 February 2021

4.

Main functions and occupations

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 11 June 2019
  • financieel beleidsadviseur, gemeente Westvoorne, from 1 May 2021 until April 2022
  • wethouder (van financiën, bedrijfsvoering, grondbedrijf, ruimtelijke ordening, recreatie, integrale veiligheid, sport, milieu, zorg & welzijn, economische zaken) van Barendrecht, from 7 April 2022

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • buitengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand gemeente Barendrecht
  • trainer Nederlands Debat Instituut, from 14 June 2018

Previous (2/6)
  • voorzitter Gemeenschappelijke Regeling OMMIJ (als wethouder), until 2016
  • lid algemeen bestuur Samenwerkingsverband Vastgoedinformatie Heffing en Waardebepaling (SVHW) (als wethouder)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Economische Zaken en Klimaat/Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 18 June 2019 until 12 January 2021
  • voorzitter vaste commissie voor Economische Zaken en Klimaat/Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 12 January 2021

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.