Drs. W.Th. (Pim) van Ballekom

foto Drs. W.Th. (Pim) van Ballekom
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Website VVD.nl
Source: Parlement.com.

Pim van Ballekom (1956) is sinds 11 juni 2019 lid van de VVD-Eerste Kamerfractie. Hij was onder meer ambtenaar op het ministerie van Financiën, plaatsvervangend hoofd van eurocommissaris Frits Bolkestein i, financieel adviseur van de Nederlandse vertegenwoordiger bij de EU en vicevoorzitter van de Europese Investeringsbank. Als Eerste Kamerlid houdt de heer Van Ballekom zich bezig met buitenlands beleid, Europese zaken en sociale zaken. Hij is voorzitter van de vaste commissie voor Financiën.

VVD
in de periode 2019-heden: lid Eerste Kamer

1.

Personal data

Surnames
Wilhelmus Thomas (Pim)

Place and date of birth
Best, 2 December 1956

2.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 1977

3.

Main functions and occupations

  • financieel raadadviseur Permanente Vertegenwoodiging bij de Europese Unie te Brussel, from 2006 until 2010 (hoofd afdeling financiën en externe financiële betrekkingen)
  • lid Raad van Bestuur EIB (Europese Investeringsbank), from 2007 until 2010
  • hoofd internationale public affairs, APG (ABP Pensioen Groep), from 5 November 2010 until 1 January 2012
  • vicepresident EIB (Europese Investeringsbank), from 1 January 2012 until 1 January 2018
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 11 June 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Other positions

Current (2/4)
  • lid bestuur Stichting De Bloeme, from 1 January 2021
  • voorzitter Investment Comittee FARE Capital, from 1 March 2021

Previous
  • lid Raad van Advies DTEK, Oekraïense energiemaatschappij, from January 2019 until 1 January 2023
  • lid Raad van Advies UNITEE, New European Business Confederation, from September 2018 until 17 March 2023

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/4)
  • voorzitter Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad, from 17 March 2023
  • voorzitter vaste commissie voor Financiën (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 27 June 2023

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activities

as Member of the Parliament
  • Was in 2023 woordvoerder van zijn fractie bij de behandeling van het wetsvoorstel Wet toekomst pensioenen

8.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Extended version

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.