Mr. G.V.M. (Gala) Veldhoen

foto Mr. G.V.M. (Gala) Veldhoen
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Website groenlinks.nl / Gabriela Hengeveld
Source: Parlement.com.

Gala Veldhoen (1971) is sinds 13 juni 2023 lid van de gezamenlijke PvdA/GroenLinks-fractie in de Eerste Kamer i. Zij was sinds 11 juni 2019 lid van de GroenLinks-Eerste Kamerfractie. Daarvoor was zij advocaat (met name media-advocatuur) en daarna rechter strafrecht en jeugdstrafrecht in Amsterdam. Voorts was zij lid van de Raad van Toezicht van de Nederlandse Publieke Omroep. Gala Veldhoen is een dochter van de beeldend kunstenaar Aat Veldhoen. Als Eerste Kamerlid houdt zij zich bezig met justitie en veiligheid en mediabeleid en is zij voorzitter van de commissie voor digitalisering.

GroenLinks, GL-PvdA
in de periode 2019-heden: lid Eerste Kamer

1.

Personal data

Surnames
Gala Venus Mohamed (Gala)

Place and date of birth
Amsterdam, 25 March 1971

2.

Party/Movement

Party/Parties
GroenLinks

3.

Main functions and occupations

  • advocaat, advocatenkantoor "Kalff Katz & Koedooder" te Amsterdam, from January 1997 until January 2007 (mediadvocatuur)
  • kantonrechter en handelsrechter, rechtbank Midden-Nederland, from 1 January 2007 until 2013
  • rechter strafrecht en jeugdstrafrecht, rechtbank Midden-Nederland, from 2013 until 1 January 2019
  • rechter-plaatsvervanger, rechtbank Midden-Nederland, from 1 January 2019 until 1 June 2019
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 11 June 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Other positions

Current (2/4)
  • lid Klachtencommissie, Vereniging Rembrandt, from 1 October 2019
  • voorzitter Raad van Toezicht Hogeschool van Amsterdam, from 1 January 2021

Previous (2/4)
  • lid Ledenraad Rabobank Amsterdam, from 1 June 2015 until 1 June 2019
  • lid Raad van Toezicht NPO (Nederlandse Publieke Omroep), from January 2016 until 1 June 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/3)
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 27 June 2023
  • voorzitter vaste commissie voor Digitalisering (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 24 January 2024

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

5.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Miscellaneous

Private life
  • In 1988 debatteerde zij als gymnasiumscholiere met Hedy d'Ancona over feminisme
  • Zij is een dochter van de kunstschilder Aat Veldhoen en heeft een Vietnamees-Somalische moeder
  • Was gehuwd met popmuzikant Henny Vrienten
 

7.

Extended version

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.