Dr. P.M.L. (Paul) Frentrop

foto Dr. P.M.L. (Paul) Frentrop
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Source: Parlement.com.

Paul Frentrop (1954) is sinds 11 juni 2019 lid van de Eerste Kamer. Hij was van 1 september 2020 tot 31 maart 2022 fractievoorzitter van FVD. Op 30 maart 2022 brak hij met FVD. Sindsdien is hij onderdeel van fractie-Frentrop. De heer Frentrop was journalist en later werkzaam in de financiële sector. In 2011-2014 was de heer Frentrop hoogleraar aan Nyenrode Business Universiteit. Verder was hij enige maanden interim-voorzitter van FVD. Hij was korte tijd voorzitter van de vaste commissie voor Financiën.

FVD, Fractie-Frentrop (ex-FVD)
in de periode 2019-heden: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

1.

First names

Paul Marie Louis (Paul)

2.

Personal data

Place and date of birth
's-Gravenhage, 18 March 1954

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • FVD (Forum voor Democratie), from 2016 until 31 March 2022
  • partijloos, from 31 March 2022

National political party
fractie-Frentrop (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 31 March 2022

4.

Main functions and occupations

  • hoofd corporate governance pensioenfonds, ABP, from January 2008 until January 2011
  • hoogleraar corporate governance & capital markets, Nyenrode Business Universiteit, from September 2011 until August 2014
  • adviseur governancevraagstukken, from September 2014
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 11 June 2019
  • fractievoorzitter FVD Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 1 September 2020 until 31 March 2022
  • fractievoorzitter Fractie-Frentrop, Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 31 March 2022

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/6)
  • lid Raad van Toezicht Grant and Eisenhofer ESG Institute, from 1 May 2017
  • voorzitter Raad van Commissarissen "De Grote Voskuil Capital" BV, from 1 May 2019

Previous (2/6)
  • lid bestuur Stichting FORsettlement, from April 2016 until November 2018
  • lid Raad van Commissarissen "De Grote Voskuil Capital" BV, from January 2018 until 1 May 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • vaste commissie voor Financiën (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 2 September 2019 until 12 January 2021
  • lid commissie parlementair onderzoek naar effectiviteit van antidiscriminatiewetgeving (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 23 March 2021

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

algemeen
  • Liet op 30 maart 2022 in een gezamenlijke verklaring met Theo Hiddema en Thierry Baudet weten FVD te verlaten en in de Eerste Kamer met Hiddema als zelfstandige fractie verder te gaan. Dit vanwege de weigeing van de FVD-Tweede Kamerfractie om aanwezig te zijn bij de videotoespraak van de Oekraiense president Zelensky.
 

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.