Mr.Drs. H. (Henk) Otten

foto Mr.Drs. H. (Henk) Otten
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Source: Parlement.com.

Henk Otten (1967) is sinds 11 juni 2019 lid van de Eerste Kamer. Hij stond bij de Eerste Kamerverkiezingen in 2019 als eerste op de lijst van Forum voor Democratie, maar werd in juli 2019 uit de partij gezet. Met Jeroen de Vries i vormt hij nu de Fractie-Otten. Sinds oktober 2019 was hij voorzitter van de partij Groep Otten, die in 2020 opging in de Partij voor de Toekomst. De heer Otten is directeur van m/s2 capital en was lid van het partijbestuur van FVD. De heer Otten heeft een achtergrond in de bedrijfseconomie en het financieel beheer.

FVD, Fractie-Otten (ex-FVD)
in de periode 2019-heden: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

1.

First name

(Henk)

2.

Personal data

Place and date of birth
Assen, 30 May 1967

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • LPF (Lijst Pim Fortuyn) (korte tijd)
  • FVD (Forum voor Democratie), until 28 July 2019
  • partijloos, from 29 July 2019 until 24 October 2019
  • GO (Groep Otten), from 24 October 2019 until 29 June 2020
  • Partij voor de Toekomst, from 29 June 2020

National political party
Fractie-Otten (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 29 July 2019

4.

Main functions and occupations

  • eigenaar m2/Capital BV, adviesbureau (bedrijfsfusies en overnames), from 1 January 2003
  • medewerker Tweede Kamerfractie FvD, from March 2017 until 24 April 2019
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 11 June 2019
  • fractievoorzitter Fractie-Otten, Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 28 July 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Derived functions
  • voorzitter vaste commissie voor Financiën (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 18 June 2019 until 2 September 2019
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Justitie en Veiligheid (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 2 September 2019 until 12 January 2021

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Een door hem op 12 juli 2021 ingediende motie waarin om vervanging van minister De Jonge van VWS werd gevraagd, werd verworpen met alleen de stemmen van de Fractie-Otten en de PVV vóór

9.

Miscellaneous

algemeen (3/5)
  • In juli 2019 begon het FVD-bestuur een procedure tot royement, omdat hij zou hebben gefraudeerd met partijgelden. Hijzelf sprak van een 'afrekening' door Baudet en kondigde juridische stappen tegen het FVD-bestuur aan wegens smaad.
  • Nadat hij op 28 juli 2019 per brief het partijbestuur had opgeroepen openheid van zaken te geven over betalingen uit de partijkas aan FVD-volksvertegenwoordigers zette het bestuur hem per direct uit de partij. Eerste Kamerfractievoorzitter Cliteur zette hem ook uit de fractie.
  • Weigerde in december 2020 de door het vertrek van Theo Hiddema vrijgekomen Tweede Kamerzetel voor FVD in te nemen.

Private life
Groeide op in het Drentse Hijken

Campaign trail
  • Was bij de Tweede Kamerverkiezingen van 2017 nummer vier op de kandidatenlijst van FVD

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.