M. (Mateusz) Morawiecki - EU monitor

EU monitor
Monday, October 14, 2019
calendar

M. (Mateusz) Morawiecki

foto M. (Mateusz) Morawiecki vergrootglas
Source: Europa Nu.

Mateusz Morawiecki (1968) is sinds 11 december 2017 premier van Polen. Daarvoor was hij minister van Economische Ontwikkeling (2015-2016) en van FinanciŽn (2016-2017) en vicepremier. Hij is lid van de conservatieve parti 'Recht en Justitie' (PiS). Morawiecki was eerder docent en onderzoeker aan universiteiten en werkzaam in het bankwezen. Ook was hij betrokken bij de onderhandelingen over de toetreding van Polen tot de EU.

in de periode 2017-heden: regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

First names

Mateusz Jakub (Mateusz)

2.

Personal data

Country
Polen

Place and date of birth
Wrocław, 20 June 1968

Religious views
Rooms-Katholiek

3.

Party/Movement

Party
  • partijloos, until March 2016
  • PiS (Prawo i Sprawiedliwosc, Recht en Rechtvaardigheid) (conservatief-nationalistisch), from March 2016

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • uitgever en wekzaam bij uitgeverij "Cogito & Co.", from 1991
  • hoofdredacteur tijdschrift "Dwa Dni"
  • stage bij Deutsche Bundesbank, 1995
  • wetenschappelijk onderzoeker bankwezen en macro-economie, Universiteit van Frankfurt, from 1996 until 1997
  • universitair docent economie, Economische Universiteit van Wroclaw, from 1997 until 2004
  • universitair docent economie, Technische Universiteit van Wroclaw, from 1998 until 2001
  • lid Regionaal parlement SileziŽ, from 1998 until 2002
  • plaatsvervangend voorzitter Raad van Toezicht BZWBK (Bank Zachodni WBK Groep), from November 1998 until 2001
  • plaatsvervangend directeur toetredingsonderhandelingen, Commissie voor Europese Integratie, 1998 (bij de toetreding van Polen tot de EU)
  • lid Raad van Bestuur BZWBK (Bank Zachodni WBK Groep), from 2001 until 2007
  • voorzitter Raad van Bestuur BZWBK (Bank Zachodni WBK Groep), from 2007 until 16 November 2015
  • minister van Economische Ontwikkeling en viceminister-president, from 16 November 2015 until 11 December 2017 (kabinet-Szydlo)
  • minister van FinanciŽn en viceminister-president, from 28 September 2016 until 11 December 2017 (kabinet-Szydlo)
  • minister-president van Polen, from 11 December 2017

5.

Education

Academic education
  • technologische wetenschappen, Universiteit van Wroclaw
  • economie, Universiteit van Wroclaw
  • studie Universiteit van Hamburg