S. (Sebastian) Kurz - EU monitor

EU monitor
Saturday, September 21, 2019
calendar

S. (Sebastian) Kurz

foto S. (Sebastian) Kurz vergrootglas
Source: Europa Nu.

Sebastian Kurz (1986) was van 18 december 2017 tot en met 30 juni 2019 bondskanselier van Oostenrijk. Sinds 2017 is hij leider van de christendemocratische ÷VP (÷stenreichische Volkspartij). Zijn partij vormde een coalitieregering met de rechts-liberale FP÷. Kurz was in het kabinet-Kern (2013-2017) minister van Buitenlandse Zaken en daarvoor twee jaar staatssecretaris van integratie.

in de periode 2017-2019: regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

First name

(Sebastian)

2.

Personal data

Country
Oostenrijk

Place and date of birth
Wenen, 27 August 1986

3.

Party/Movement

Party
÷VP (÷sterreichische Volkspartij, Oostenrijkse Volkspartij) (christendemocratisch)

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • voorzitter JVP (Jungen Volkspartei), from 2009 until 2017
  • lid gemeenteraad van Wenen, from 2010 until 2011
  • lid Landdag, regio Wenen, from 2010 until 2011
  • lid parlement (Nationale Raad), 2013
  • staatssecretaris van Binnenlandse Zaken (belast met integratie), from 21 April 2011 until 16 December 2013 (kabinet-Faymann I)
  • minister van Buitenlandse en Europese Zaken, from 16 December 2013 until 18 December 2017 (kabinetten-Faymann II en Kern)
  • leider ÷VP, from 15 May 2017
  • minister-president (bondskanselier) van Oostenrijk, from 18 December 2017 until 30 June 2019

5.

Education

Academic education
  • rechten (niet voltooid), Universiteit van Wenen, from 2005