R.R. (Roy) van Aalst

foto R.R. (Roy) van Aalst
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Roy van Aalst (1983) was van 23 maart 2017 tot 31 maart 2021 Tweede Kamerlid voor de PVV. Hij is eigenaar van een metaalbedrijf in Enschede en was lid van de Provinciale Staten van Overijssel. In de Tweede Kamer hield hij zich bezig met infrastructuur en milieu. Hij was verder lid van de ondervragingscommissie kinderopvangtoeslag.

PVV
in de periode 2017-2021: lid Tweede Kamer

1.

First names

Roelof Roy (Roy)

2.

Personal data

Place and date of birth
Enschede, 28 March 1983

3.

Party/Movement

Party/Parties
PVV (Partij voor de Vrijheid)

4.

Main functions and occupations

  • eigenaar metaalbedrijf "Renokap VOF" te Enschede, from 2011 (gevelbekleding voor woningen en bedrijven)
  • lid Provinciale Staten van Overijssel, from 26 March 2015 until 23 May 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 March 2017 until 31 March 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/3)
  • lid Raad van Bestuur MAROY Holding B.V., from 1 January 2019
  • lid Raad van Bestuur HEROY Holding B.V., from 1 January 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/3)
  • lid tijdelijke commissie Aardgaswinning Groningen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 22 September 2020 until February 2021 (voorbereiden parlementaire enquëte)
  • lid parlementaire enquêtecommissie Aardgaswinning Groningen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 11 February 2021 until 31 March 2021

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Diende in 2019 samen met zijn fractiegenoten Alexander Kops en Dion Graus een initiatiefwetsvoorstel in houdende een noodregeling over stikstof. Het wetsvoorstel werd door de Tweede Kamer verworpen. (35.333)
  • Bracht in 2020 samen met Lilian Helder de initiatiefnota "Geen plaats voor geweld in het openbaar vervoer" uit (35.630)

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.