Drs. K.A.E. (Kirsten) van den Hul - EU monitor

EU monitor
Monday, November 18, 2019
calendar
foto Drs. K.A.E. (Kirsten) van den Hul vergrootglas
Foto: Lex Draijer
Source: Parlement.com.

Kirsten van den Hul (1976) is sinds 23 maart 2017 lid van de Tweede Kamerfractie van de PvdA i. Zij was onafhankelijk verandermanager en was onder meer columniste van het Algemeen Dagblad en Trouw. Verder werkte zij bij het Europees Cultuurfonds, was zij vrouwenvertegenwoordiger op de algemene vergadering van de Verenigde Naties en was zij gastdocent en gastspreekster. Mevrouw Van den Hul is woordvoerster onderwijs, wetenschappen, media, emancipatie, buitenlandse handel en ontwikkelingssamenwerking.

PvdA
in de periode 2017-heden: lid Tweede Kamer

1.

First names

Kirsten Auke Elisabeth (Kirsten)

2.

Personal data

Place and date of birth
Deventer, 18 August 1976

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • GroenLinks (korte tijd)
  • PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Main functions and occupations

  • columniste Algemene Dagblad, from April 2011 until January 2015
  • columniste dagblad "Trouw", from May 2015 until December 2016
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 March 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • gastdocent Haagse Hogeschool, from January 2015
  • gastdocent Universiteit van Amsterdam, from 2015

Previous (2/5)
  • lid verenigingsbestuur Nederlandse Rode Kruis, from June 2014 until 23 March 2017
  • vicevoorzitter Humanity House, from March 2015 until January 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/3)
  • Bracht in 2018 met haar fractiegenoten Sharon Dijksma en Attje Kuiken de initiatiefnota 'Geweld achter de voordeur: de schaamte voorbij' uit (34.907)
  • Bracht in 2019 de initiatiefnota 'Gelijke kansen, een leven lang" uit, met tien voorstellen tegen toenemende kansenongelijkheid en segregatie (35.162)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Private life
  • Woonde in 2004 in Tunesië
  • Spreekt Arabisch, Russisch en Spaans
 

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.