P. (Paolo) Gentiloni - EU monitor

EU monitor
Sunday, October 25, 2020
calendar

P. (Paolo) Gentiloni

Source: Europa Nu.

Paolo Gentiloni (1954) is sinds 1 december 2019 lid van de Europese Commissie. In de Commissie-Von der Leyen is hij belast met economie. De heer Gentilioni was van 12 december 2016 tot 1 juni 2018 minister-president van Italië. Eerder was hij journalist en woordvoerder van de burgemeester van Rome. Namens de Democratische Partij zat hij in het parlement en was hij minister van Communicatie. In het kabinet-Renzi (2014-2016) was hij minister van Buitenlandse Zaken.

in de periode 2016-heden: lid Europese Commissie, regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

First name

(Paolo)

2.

Personal data

Country
Italië

Place and date of birth
Rome, 22 November 1954

3.

Party/Movement

Party
  • MLS (Movimento Lavoratori per il Socialismo, Arbeidersbeweging voor Socialisme) (links-socialistisch)
  • PD (Partido Democratica, Democratische Partij), from 2007

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • redacteur tijdschrift "Nuova Ecologia", from 1984 until 1993
  • journalist, from 1990 until 1993
  • woordvoerder van de burgemeester van Rome, from 1993 until 2001
  • lid Kamer van Afgevaardigden, from 2001 until 2006 (voor La Margerita)
  • minister van Communicatie (Media), from 17 May 2006 until 8 May 2008 (kabinet-Prodi II)
  • lid Kamer van Afgevaardigden, from 2008 until October 2014 (voor de Olijf-coalitie)
  • minister van Buitenlandse Zaken, from 31 October 2014 until 12 December 2016 (kabinet-Renzi)
  • minister-president van de Republiek Italië, from 12 December 2016 until 1 June 2018
  • lid Europese Commissie, belast met economie, from 1 December 2019 (Commissie-Von der Leyen)

5.

Education

Academic education
  • politieke wetenschappen, La Sapienza Universiteit te Rome

6.

Family

Marital status
gehuwd