J. (Jüri) Ratas - EU monitor

EU monitor
Tuesday, October 15, 2019
calendar

J. (Jüri) Ratas

foto J. (Jüri) Ratas vergrootglas
Source: Europa Nu.

Jüri Ratas (1978) is sinds 23 november 2016 minister-president van Estland. Hij werd kort daarvoor gekozen als voorzitter van de populistische/sociaal-liberale Estse Centrumpartij en volgde de liberaal Roivas op. Ratas was eerder burgemeester van Tallinn en sinds 2007 lid van het parlement.

in de periode 2016-heden: regeringsleider/staatshoofd EU-land

1.

First name

(Jüri)

2.

Personal data

Country
Estland

Place and date of birth
Tallinn, 2 July 1978

3.

Party/Movement

Party
EK (Eesti Keskerakond, Estse Centrumpartij)

4.

Main functions and occupations

Main functions and occupations
  • werkzaam in het bedrijfsleven
  • economisch adviseur van Edgar Savisaar, burgemeester van Tallinn en voorzitter van EK, from February 2002 until April 2003
  • loco-burgemeester van Tallinn, from April 2003 until 15 November 2005
  • burgemeester van Tallinn, from 15 November 2005 until 5 April 2007
  • lid Riigikogu (parlement), from March 2007 (vicevoorzitter)
  • leider EK, from 5 November 2016
  • minister-president van Estland, from 23 November 2016

5.

Education

Academic education
  • economie, Technische Universiteit te Tallinn
  • rechtsgeleerdheid, Universiteit van Tartu

6.

Miscellaneous

Private life
Zijn vader was staatssecretaris van milieu en parlementslid

7.

Family

Marital status
gehuwd

Children
1 dochter en 2 zonen