J. (Jan) Middendorp MSc MA

foto J. (Jan) Middendorp MSc MA
bron: Website VVD.nl
Source: Parlement.com.

Uit het internationale bedrijfsleven afkomstig VVD-Tweede Kamerlid, dat zijn eerste stappen in de politiek echter zette bij de PvdA-beweging 'Niet Nix'. Was werkzaam bij Campagnebureau BKB en bankier bij ABN-AMRO, Rothschild en SNS Bank. Als Kamerlid woordvoerder overheid & digitalisering, e-identiteit, grensregio's, normering topinkomens, rijksdienst, verzelfstandigingsbeleid en beperking van regeldruk voor burgers. Als woordvoerder rijksvastgoed was hij nauw betrokken bij de besluitvorming over de renovatie van het Binnenhof. Pleitte daarbij voor meer transparantie. Maakte zich verder sterk voor meer aandacht voor ICT-vraagstukken.

VVD
in de periode 2017-2021: lid Tweede Kamer

1.

First name

Jan (Jan)

2.

Personal data

Place and date of birth
Amsterdam, 26 December 1975

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • PvdA (Partij van de Arbeid), 1999 (beweging 'Niet Nix')
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 2006

4.

Main functions and occupations

  • bankier SNS Bank, from February 2015 until March 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 March 2017 until 31 March 2021
  • adviseur bij Techleap.nl, from April 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/3)
  • lid bestuur Stichting Tarik Mastenbroek, from 2012
  • lid Commissie van Bijstand "Veerstichting", from 2013

Previous
  • redacteur tijdschrift "Vlugschrift"

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/3)
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Infrastructuur en Waterstaat (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 4 October 2018
  • lid Tijdelijke Commissie Digitale Toekomst (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 2 July 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/3)
  • Lanceerde in 2018 het 5 Puntenplan voor een Digitale Overheid die Werkt
  • Bracht in 2019 de initiatiefnota over Menselijke Grip op Algoritme uit (35.212)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Private life
  • Groeide op in Amsterdam en Oost-Groningen
  • Werkte zeven jaar in India en Engeland
  • Zijn vader was voorzitter van studentenvereniging ASVA tijdens de bezetting van het Maagdenhuis in 1969

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.